Szkoła w Izdebnie do rozbudowy

Grodzisk Maz.

O tym, że szkoła w Izdebnie Kościelnym wymaga rozbudowy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przygotowania do rozpoczęcia prac wchodzą na ostatnią prostą.

Szkoła w Izdebnie Kościelnym ma już swoje lata. Pierwsza parterowa część powstała pod koniec XIX w., a druga piętrowa została wybudowana w latach 1933-1934. Prace wykończeniowe trwały do 1940 r. Choć placówka w ostatnich latach przeszłą remont, to baza lokalowa nie jest w stanie sprostać potrzebom uczniów. 

Grodziscy włodarze już w ubiegłym roku podjęli decyzję o rozbudowie szkoły w Izdebnie kościelnym. W zeszłym roku zlecono wykonanie dokumentacji projektowej, teraz przyszła pora na znalezienie wykonawcy prac.

W pierwszej kolejności placówka wzbogaci się o nową salę gimnastyczną. Będzie to nowy parterowy budynek, w którym oprócz samej hali sportowej w budynku znajdzie się również zaplecze.  Jeśli uda się znaleźć wykonawcę w pierwszym przetargu to hala powinna być gotowa za 450 dni. 

Budowa sali gimnastycznej to pierwszy etap modernizacji placówki w Izdebnie Kościelnym. W planach jest również rozbudowa części dydaktycznej i przebudowę szkoły – na to jednak zostanie ogłoszony odrębny przetarg. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.