Szkoła na Bąkach po pierwszych odbiorach

Pruszków

Jedna z najważniejszych i największych inwestycji oświatowych w Pruszkowie dobiega końca. Kompleks przy ul. Jarzynowej jest już prawie gotowy, choć uczniów przyjmie dopiero we wrześniu.

O postępach na placu budowy poinformował pruszkowski urząd miasta. – Budowa szkoły, przedszkola i żłobka przy ul. Jarzynowej w Pruszkowie zbliża się ku końcowi. Budynek przeszedł pierwsze odbiory techniczne. Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Obiekty oświatowe przyjmą w swoje progi pierwszych uczniów, przedszkolaki oraz młodsze dzieci we wrześniu 2018 r – czytamy w komunikacie magistratu.

– Obiekt został odebrany przez sanepid. Teraz czekamy na to, aż zakład energetyczny wykona ostateczne zasilanie, w tej chwili korzystamy jeszcze z budowlanego. Ale już przygotowujemy się do zakończenia tej inwestycji. W tej chwili praca wre głównie w otoczeniu. W budowie jest kanalizacja, czeka nas wykonanie dróg. Sam budynek jest już właściwie skończony, została kosmetyka. Do września zdążymy na pewno – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

W skład komplektu przy ul. Jarzynowej wchodzić będą żłobek, przedszkole i ośmioletnia szkoła podstawowa. Przy szkole powstaną dwa boiska sportowe z syntetyczną nawierzchnią, pojawią się również murki oporowe, schodki i rampy. Z obiektów sportowych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale i okoliczni mieszkańcy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.