Sześć ofert na modernizację ul. Orzeszkowej w Piastowie

Piastów

Piastowski magistrat otworzył oferty w przetargu na modernizację ul. Orzeszkowej. Wpłynęło sześć propozycji – najniższa 1,32 mln zł a najwyższa 1,54 mln zł.

To jedno z ważniejszych zadań realizowanych w tym roku na terenie Piastowa. Urząd zamierza zmodernizować ul. Orzeszkowej na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Godebskiego. Droga ta znajduje się na terenie osiedla o zabudowie domów jednorodzinnych. Choć nawierzchni tej ulicy jest bitumiczna, to niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia… Warto zaznaczyć, że oprócz wybudowania nowej nawierzchni w zakres prac wchodzi również wykonanie odwodnienia.

Przetarg dotyczący tego zadania nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale poznaliśmy już oferty jakie wpłynęły. A pojawiło się ich aż sześć. Nie są bardzo zróżnicowane. Wahanie między najniższą ofertą a najwyższą to około 200 tys. zł. Tą najniższą złożyła firma Bud-Bruk – 1 mln 322 tys. zł. Zaraz za tą propozycją znajduje się firma Robokop – 1 mln 328 tys. zł. Najwyższą kwotę zaproponowała spółka Delta – 1 mln 543 tys. zł.

Teraz czas na weryfikację ofert pod kątem formalnym i wybór tej najlepszej. Przy tak niedużych różnicach w cenie trudno stwierdzić czy pewnym wyborem jest oferta najniższa. Ponadto miasto przeznaczyło 1 mln 250 tys. zł na realizację tego zadania. Niewykluczone, że przetarg może zostać powtórzony lub też miasto dołoży brakująca kwotę, bo ewentualna dopłata nie jest wysoka. Na ostateczny wynik tego przetargu musimy jeszcze poczekać. Gdy tylko dowiemy się jaką decyzję podjęto, zaktualizujemy ten tekst.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Sześć ofert na modernizację ul. Orzeszkowej w Piastowie”

 1. Aronia pisze:

  Na Orzeszkowej na tym odcinku powinien być zakaz parkowania czyli zajmowania całego pasa jezdni. Kościół niech udostępni teren na parking. Dzieją się tam sceny straszne w niedziele i święta. Czy urząd widzi jakieś rozwiązanie problemu?

 2. ToTylkoJa pisze:

  Pleban powiedział że ma zły dojazd od ul. Sienkiewicza, to burmistrz musi dostosować się do wymagań władzy.

 3. Oman pisze:

  A od Sienkiewicza do Reymonta to droga daleka i dziura na dziurze no i brak na tym odcinku kościoła… Trzeba jakiś wybudować kolejny, to i droga będzie…

 4. Anonimek pisze:

  A kiedy ktoś ma zamiar wziąć się za remont ulicy Dworcowej od wysokości Sienkiewicza w stronę Bodycha/Regulskiej?

 5. Piastów pisze:

  A kiedy ktoś ma zamiar wziąć się za remont ulicy Dworcowej od wysokości Sienkiewicza w stronę Bodycha/Regulskiej?

 6. Anonim pisze:

  Skoro władze miasta z tego zadania na ostatniej sesji tj. 2-07-2019 zdjęły kwotę 1,2 mln zł to znaczy, że przetarg będzie unieważniony z powodu braku ok. 70 tys zł w budżecie, czyli odkładanie inwestycji w czasie. To znaczy, że są inne pilniejsze zadania do który można dokładać nawet po kilkadziesiąt milinów jeżeli temat ma przynieść korzyści władzy – chociażby tylko wizerunkowe. Rzeczywiste potrzeby miasta i mieszkańców mogą poczekać bo władza ma inne wyobrażenie o potrzebach – szczególnie własnych.

 7. Bez slow pisze:

  Zamiast komentować, to nie było wybierać łysego na następną kadencję…

  • piastowiak pisze:

   Kto wybrał to wybrał – ja na NP i Szuplewskiego nie głosowałem.

 8. Megabezos pisze:

  Można wskazać wiele innych ulic w Piastowie nieremontowanych od czasów Gierka: Moniuszki, Paderewskiego, Żbikowska koło szkoły, Ogińskiego. To jest wstyd dla tego miasta , ludzie żyją ja w III świecie 2 km na W od stolicy. Zawsze się zastanawiam po co istnieje ten Urząd Miejski, co robią w nim urzędnicy, skoro ulice tego miasta tak strasznie wyglądają.

  • piastowiak pisze:

   Dodałbym do tego jeszcze ulice Siemiradzkiego i Piotra Skargi koło targu gdzie w każdą sobotę i środę jest duży ruch na targ i z targu. Wertepy straszne – łata na łacie i łatą pogania. Do niedawna to jeszcze dziury były, ale łaskawie je tydzień temu wreszcie załatali (jedna była na pół jezdni). Chodniki to chyba jeszcze nie tylko Gierka, ale i Gomułkę pamiętają. Każda płyta w inną stronę, popękane, połamane, niektóre się ruszają, góry i doły. Ludzie chodzą jezdnią. To jest po prostu wstyd przed całą okolicą, bo na targ przyjeżdżają auta z rejestracjami oprócz WPR także z Ursusa, Włoch, Bemowa i powiatu warszawskiego zachodniego. Nigdzie nie ma takiego badziewia jak w Piastowie. Nawet na lubelskich wsiach jak ostatnio przejeżdżałem tamtędy są dobre drogi i chodniki. U nas jest jak w jakimś Bantustanie.

 9. Gość pisze:

  A kiedy remont Sułkowskiego?

 10. Przetarguś pisze:

  6 tysięcy różnicy przy takich sumach ale pech \(◎o◎)/

  • ToTylkoJa pisze:

   Jeżeli firma A ma wygrać przetarg i nie ma innych chętnych, to zaprzyjaźnione firmy rzucają na stół różne oferty, takie żeby były wyższe od ofert firmy A. Na innym przetargu w innym mieście wygra firma B, scenariusz ten sam. Prywatny inwestor wysyła oferty do kilkunastu/kilkudziesięciu firm, jak jest kilka firm zainteresowanych to wtedy organizuje licytację ofert.

 11. Piotr pisze:

  Czy jest w planach modernizacja Dworcowej/Bodycha?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły