Sześć dróg do przebudowy

Grodzisk Maz.

Jeszcze przed końcem roku grodziski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie projektów przebudowy sześciu ulic. Zostaną wykonane na nich nowe nawierzchnie i nie tylko.

Inwestycje w infrastrukturę drogową to te, o których można pisać w nieskończoność. Ulice najczęściej nie są w najlepszych stanie, a najlepiej o tym wiedzą kierowcy. Drogi bywają nieutwardzone, bądź wykonane z betonowych płyt czy trylinek. Natomiast asfaltowe często są już wyeksploatowane, zniszczone i dziurawe.

Jednak nie ma co narzekać. Gminy starają się jak mogą aby wybudować nowe nawierzchnie dróg lub przywrócić świetność starym. W Grodzisku Mazowieckim pod uwagę wzięto sześć ulic: Żeromskiego, Traugutta oraz boczną wychodząca od niej (bez nazwy), Poniatowskiego, Langiewicza i Świeżą.

Jakie zmiany są planowane? Na ul. Żeromskiego obecnie leżą płyty betonowe. Na jej całej długości, czyli 470 m., pojawi się nawierzchnia bitumiczna lub z kostki brukowej wraz z odwodnieniem. Modernizacja obejmie również chodniki i wjazdy do posesji, zagospodarowana zostanie część pasa zieleni. Ulicę boczną od Traugutta, która jeszcze nie ma nazwy, czeka podobny zakres prac.

Na ul. Poniatowskiego zmiany szykują się na odcinku od Świeżej do Traugutta. Wykonane zostanie tam odwodnienie drogi wraz z modernizacją nawierzchni. Przebudowane zostaną chodniki i wjazdy na posesje.

Ulicę Traugutta czeka przebudowa na odcinku od kładki nad torami do ul. Poniatowskiego. Stan tej drogi pozostawia wiele do życzenia, jezdnia przeplata się trylinkami i różnego rodzaju kamieniami z nieutwardzonym gruntem. Tutaj nastąpią największe zmiany, bowiem w planach jest wykonanie nie tylko nowej nawierzchni i chodników. Powstanie ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem oraz parking. Zaś ul. Langiewicza i Świeża zmodernizowane zostaną w zakresie budowy chodników, wjazdów na posesje, uzupełnienia braków w oświetleniu i modernizacji jezdni, która jest bitumiczna.

Dokumentacja projektowa musi zostać wykonana oddzielnie dla każdej z ulic. Termin jej wykonania ustalono w umowie na 240 dni od daty udzielenia zamówienia. Jednak projektant w ciągu 21 dni od pozyskania map przekaże gminie Grodzisk Mazowiecki uproszczony projekt koncepcyjny. Kto nim zostanie, przekonamy się po rozstrzygnięciu przetargu. Termin składania ofert od zainteresowanych wykonawców upływa 28 grudnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.