Szał na Świeżaki opanował region

Region

Na forach parentingowych i w mediach społecznościowych wrze. Promocja popularnej sieci dyskontów wywołała prawdziwy szał w naszym regionie. – Szukam maskotki pieczarki. Byłem już w siedmiu sklepach, podpowiedzcie w którym mogę znaleźć – to jeden z lawiny wpisów na Facebooku.

Moda na kolekcjonowanie maskotek sprawiła, że mieszkańcy dzielą się informacjami, gdzie można dostać upragnioną truskawkę czy śliwkę. Dla kogoś, kto nie ma dzieci lub nie robi zakupów w znanej sieciówce, może to wyglądać jak zbiorowe szaleństwo. – Mamy, wiem że temat już znienawidzony. Naklejki z Biedronki. Uzbieraliśmy na dwie maskotki, a problem taki, że już ich nigdzie nie ma? Czy któraś z Was ma bieżącą informację, w której Biedronce zostało cokolwiek? – pisze pani Edyta. – Mamy! Jest dostawa Świeżaków!!! Są: truskawki, jabłka, marchewki, gruszki, brokuły, grzybki. Jeszcze jest z 40 sztuk – czytamy we wpisie pani Katarzyny.

W kolejnych: „Czy są gdzieś Świeżaki konkretnie chodzi o pieczarkę i brokuła???”, „Również poluje na brokuła…”, „Znalazłam pieczarkę w Biedronce za wiaduktem, było kilka sztuk, ale to było po 8.00 rano”, „Córka uzbierała na dwa Świeżaki i czeka żeby odebrać, pomóżcie!”.

W sieci kwitnie też „czarny rynek” handlu naklejkami, które pozwalają odebrać maskotkę za darmo lub za pół ceny: „Sprzedam 23 naklejki na Świeżaki. Cena 25 zł”, „Oddam naklejki za coś dobrego dla dzieci”. Można je kupować także w dużych serwisach aukcyjnych.

O popularność promocji zapytaliśmy bezpośrednio spółkę Jeronimo Martins, właściciela sieci dyskontów. – Akcja „Gang Świeżaków” od samego początku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów. W efekcie, mimo zapewnienia dużego zapasu maskotek, może zdarzyć się tak, że w niektórych naszych sklepach wyczerpała się ich dostępna pula – informuje biuro prasowe firmy.

Usłyszeliśmy także zapewnienie, że maskotki będą jeszcze dostępne. – Niezależnie od tego, że w regulaminie zastrzegliśmy możliwość braku dostępności maskotek w danej placówce, jesteśmy jednocześnie świadomi niesłabnącej popularności naszej akcji i dalszego zainteresowania klientów wzięciem w niej udziału. Chcąc zapewnić wszystkim zainteresowanym możliwość skorzystania z akcji „Gang Świeżaków”, już zaplanowaliśmy dodatkowe dostawy pluszaków do naszych sklepów. Klientów, którym będzie przysługiwał odbiór maskotek, zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszych sklepów w celu uzgodnienia odbioru wybranej maskotki, jak tylko będzie ona dostępna – czytamy w wiadomości nadesłanej do naszej redakcji.

Promocja trwa jeszcze tylko do 20 listopada, a maskotki będzie można odbierać do 4 grudnia. Dla tych, którym nie uda się dostać w sklepie konkretnego Świeżaka, mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Zabawki tego typu dostępne są w zagranicznych portalach aukcyjnych, gdzie spotkać można również członków „Gangu Świeżaków”, których nie obejmuje akcja sieci dyskontów. W tym np. kalafiora i banana.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.