Sytuacja epidemiologiczna – stan na 17 października

Region

Prezentujemy aktualne dodane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiatach pruszkowskim i grodziskim.

W powiecie pruszkowskim w ciągu ostatniej doby na kwarantannę skierowano 311 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 114 osób. Izolacją domową objęto 3 osoby. U 3 osób laboratoryjnie potwierdzono zakażenie Covid-19.

Od początku epidemii potwierdzono 643 przypadki zakażeń (3 w ciągu ostatniej doby). Liczba ozdrowieńców wynosi 425 (2 w ciągu ostatniej doby), do tej pory stwierdzono 27 zgonów powiązanych z Covid-19.

PSSE w Grodzisku Mazowieckim nie podała jeszcze informacji o sytuacji epidemiologicznej na dzień 17 października.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Sytuacja epidemiologiczna – stan na 17 października”

 1. prawda albo g prawda pisze:

  admin nie bądź wiśnia i puść to : https://wolnemedia.net/prezenter-tvp-info-wygadal-sie-na-wizji-o-zarazie/

 2. paca pisze:

  Kto ma umrzeć ten umrze i trudno. Co z tego że Morawiecki tego nie powiedział ? Co z tego że nawet może nie pomyślał ? Co z tego jeżeli jego poczynania można podsumować taką konkluzją ? Nie ma strategii, nie ma działań, nie ma pieniędzy bo rozpieprzone, jest gigantyczna dziura w finansach i galopująca pandemia. Ale pewnie jest strategia jak uchronić swoich. Jak ocalić te wszystkie k…..

 3. DarkKnight pisze:

  Zastanawiające jak dokładne mogą być takie dane, skoro ja za 3 dni teoretycznie kończę kwarantannę a jeszcze do mnie nikt z Sanepidu (Stacji Powiatowej) się nie odezwał. Rozumiem braki kadrowe i przytłaczającą ilość zgłaszanych osób, ale skoro statystyka działa, to i osoby uzależnione od zaświadczenia z Sanepidu dla pracodawcy o odbyciu kwarantanny powinny uzyskać minimum pomocy. Nie każdy bierze lewe zwolnienie lekarskie (choć w tej sytuacji to może być jedyny dowód na nieobecność w pracy). Poza tym statystyki te działają w szkodliwy sposób – nie dają ludziom poczucia zagrożenia, bo co to tylko 3 przypadki COVID-19? Tylko w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie w dniu 17.10.2020r spłynęło 10 pozytywnych wyników; nie są to pewnie tylko i wyłącznie mieszkańcy naszego powiatu, ale osoby zbadane w IP, gdzie pobrano wymaz. Pomnóżmy to sobie przez potencjalne kontakty tych osób z innymi po drodze do szpitala i wyjdzie nam faktyczna skala zagrożenia. Szkoda, że przymus noszenia maseczek przywrócono tak późno. No i droga Redakcjo – co ze Szpitalem na Wrzesinie?! W piątek miała miejsce kuriozalna sytuacja i nadal cisza z Waszej strony. No bo oczywiście „Cztery uratowane jeże trafiły do lasu” – wiadomość dnia!

  • paca pisze:

   Nie przekroczyliśmy 10000 zakażeń tylko dlatego że wykonano dużo mniej testów. Specjaliści od modeli matematycznych oceniają obecną dzienną zachorowalność na ok 50000. Porażający jest fakt że prawie co czwarty badany okazał się zakażony. Przespano pół roku niewielkiej zachorowalności. Teraz najważniejszy jest pozytywny przekaz. Wyborca lubi w telewizorze dramaty które przydarzają się innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły