Święcenie pojazdów w Podkowie Leśnej

Region

Jak co roku w pierwszy majowy weekend do Podkowy Leśnej zjadą się miłośnicy rowerów i samochodów, bowiem na 2 i 3 maja zaplanowane jest święcenie tych pojazdów.

2 maja na terenie kościoła p.w. św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej odbędzie się Rowerosacrum. Jak zwykle imprezę zainauguruje msza święta, zaplanowana na godz. 11.00, podczas której święcone będą rowery. Następnie impreza przeniesie się do Parku Miejskiego, gdzie na uczestników będzie czekało wiele atrakcji jak wyścigi rowerowe, konkursy i koncerty.  W ciągu dnia będą organizowane również gry i zabawy dla dzieci.

Następnego dnia do Podkowy Leśnej na imprezę pod hasłem Autosacrum przyjedzie mnóstwo miłośników samochodów, aby poświęcić swoje pojazdy. Program wygląda podobnie jak w przypadku Rowerosacrum. Na godz. 11.00 zaplanowana jest msza święta, podczas której tym razem święcone będą samochody. Po mszy organizatorzy zapraszają na „Autopiknik”, który zaoferuje uczestnikom wiele rozrywek i atrakcji. Zostanie również przygotowany specjalny punkt krwiodawstwa w którym będzie można oddać krew na rzecz ofiar, które ucierpiały w wypadkach drogowych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.