Światowe Dni Młodzieży także w naszym regionie

Region

26 lipca w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi z odległych krajów odwiedzą również nasz region.

Doroczne spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem odbywa się w tym roku w Polsce. Choć centralne uroczystości odbędą się w Krakowie, to w ŚDM uczestniczy wiele miejscowości w całym kraju, w tym Pruszków i Grodzisk Mazowiecki. 

Pielgrzymi pojawią się w naszym regionie na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem krakowskiego spotkania, aby 25 lipca ruszyć już bezpośrednio do grodu Kraka.

Jak będą przyjęci? 20 lipca w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie goście m.in. z odległej Gwatemali przywitani zostaną koncertem zespołu Mazowsze. Zakwaterowanie znajdą w pięciu parafiach na terenie miasta. Najwięcej pielgrzymów, ponad 100 osób, przyjmą parafie św. Kazimierza i św. Józefa. 

Przez cztery dni młodzież z zagranicy będzie poznawać historię i kulturę naszego regionu, z wizytą u chorych pojawią się w pruszkowskich szpitalach, zakładzie opiekuńczo-leczniczym i hospicjum, odwiedzą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W nieco dalszą wycieczkę wyruszą do sanktuariów w Szymanowie i Niepokalanowie. Sobota, 23 lipca, będzie dniem sportu i rekreacji. Przed południem pielgrzymów będzie można spotkać m.in. na kajakach w Parku Potulickich, na basenie Kapry, stadionie Znicza czy torze kolarskim. Każdego dnia obywać się będą nabożeństwa i wspólne modlitwy. 

Uroczyste pożegnanie gości zaplanowano w niedzielę, 24 lipca, w Parku Kościuszki, gdzie odbędzie się koncert zorganizowany przez miasto. Następnego dnia rano młodzież wyruszy pociągiem do Krakowa. 
O pielgrzymów m.in. z Ameryki Południowej przez kilka dni zadba również Grodzisk Mazowiecki. Pierwsze dwie grupy, czyli ponad 110 osób przyjedzie tam już 18 lipca. W następnych dniach będzie można ich spotkać na ulicach miasta, gdzie będzie prowadzona ewangelizacja. Nie zabraknie wydarzeń artystycznych, w tym koncertów i spektaklu teatralnego. 

Szczegółowy program pobytu młodzieży dostępny jest na stronach internetowych poszczególnych parafii i samorządów.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.