„Światła” na skrzyżowaniu Sportowej i Grodziskiej budzą emocje

Brwinów

Kilka dni temu informowaliśmy na naszych łamach o planowanej budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grodziskiej i Sportowej w Brwinowie. Informacja wywołała wiele reakcji i kontrowersji.

Inwestycja realizowana jest przez władze powiatu pruszkowskiego, które ogłosiły przetarg na wykonanie tego zadania. To oznacza, że pojawienie się w tym miejscu „świateł” to kwestia czasu. Część czytelników WPR24.pl z entuzjazmem przyjęła tę nowinę, inni krytykuję pomysł. Do przedsięwzięcia odniósł się też burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński. – Jest to skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych, na którym dochodziło do wypadków i stłuczek, w tym również do kilku potrąceń pieszych. Warto tutaj nadmienić, że ul. Grodziska stanowi główną drogę dla kierowców zmierzających od strony Milanówka przez Brwinów w kierunku węzła autostrady A2 w Pruszkowie. Przy ul. Sportowej znajduje się Zespół Szkół Ogólnokształcących, do którego uczęszcza blisko 1 tys. uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Wielu uczniów dowożą samochodami do szkoły rodzice i opiekunowie. Ponadto, w rejonie skrzyżowania ul. Grodziskiej i ul. Sportowej znajduje się galeria handlowa oraz duże osiedle domów wielorodzinnych – wylicza włodarz Brwinowa.

Jak dodaje, władze gminy przekonywały powiat do budowy sygnalizacji. – Gmina Brwinów od kilku lat interweniowała w Powiecie Pruszkowskim, zwracając uwagę na problem bezpieczeństwa i prosząc o wybudowanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. W zeszłym roku, władze powiatu zgodziły się na realizację naszych postulatów, ale pod warunkiem, że Gmina Brwinów sfinansuje i opracuje dokumentację projektową. W efekcie, wyręczyliśmy Powiat i za blisko 60 tys. zł wykonaliśmy projekt sygnalizacji świetlnej oraz projekt doświetlenia przejść dla pieszych w jego rejonie, prosząc o szybką realizację tego zadania. W czasie kwietniowej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego dokonano zmian w tegorocznym budżecie Powiatu i przesunięto środki na nasze skrzyżowanie – dodaje Kosiński.

Burmistrz Brwinowa przypomina też, że w rejonie skrzyżowania Grodziskiej i Sportowej zwiększy się ruch pieszy i rowerowy w związku z uruchomieniem nowego przejścia pod torami kolejowymi w ciągu ulic Sportowej i Przejazd. – Mam nadzieję, że budowa sygnalizacji oraz doświetlenia przejść zostanie wykonana do końca sierpnia, czyli jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – zaznacza Kosiński.

Przetarg na budowę „świateł” jest w toku. Powiat czeka na oferty wykonawców do 27 maja. Wybrana firma będzie miała maksymalnie 84 dni na wykonanie tego zadania.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 61

61 odpowiedzi na “„Światła” na skrzyżowaniu Sportowej i Grodziskiej budzą emocje”

 1. TomR pisze:

  TE ŚWIATŁA POPIERAM, ale jak fotokomórka będzie tak działać jak koło cmentarza to zamiast sytuację poprawić ściągną jedynie złość kierowców.
  Uważam, że jak coś robić to z głową i do końca.

 2. ciotka marianna pisze:

  Przyzwyczaicie się, kotusie, biedne kierowczyki do świateł, przyzwyczaicie się. No chyba, że któremuś odbije palma i będzie chciał wykopać sygnalizatory. Noooo, w rozwarcholonej ostatnio Polsce wszystko jest możliwe. Ale, ostrzegam – minister Jo -Jo już czeka z siłami represji i was załatwi. Tymczasem możecie sobie tu powarcholić wypisując bzdury… Powodzenia i wszystkiego najlepszego mimo wszystko.

  • Luck Mc.Kane pisze:

   ciociuńciu, do czego mamy się jeszcze przyzwyczaić , do czwartego rozbioru Polski kiedy tylko Twoi kolesie powróca na szczyt ?

 3. Graniczna pisze:

  Jadąc z Granicznej w Pszczelińską drzewa zasłaniają widoczność. Trzeba się mocno wysunąć by zobaczyć samochody jadące z lewej. To jest realny problem a nie budowa bzdurnych progów i stawianie bzdurnych ograniczeń.

 4. Burmistrz Brwinowa pisze:

  Czytając wszystkie negatywne komentarze, pragnę przeprosić za to, że dla mnie życie i zdrowie ludzkie jest ważniejsze od „utrudnień dla kierowców”, które może spowodować sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu…

  • ABCDE pisze:

   Widząc zmiany w Brwinowie odnoszę wrażenie, że najważniejsze jest dowalenie kierowcom. Te wszystkie progi, szykany, ronda i strefy parkowania są głównie po to utrudnić życie.

   • Burmistrz Brwinowa pisze:

    Proszę zwrócić uwagę, że większość progów w Gminie Brwinów postała – na wniosek mieszkańców – w czasie kiedy Burmistrzem Gminy Brwinów był mój poprzednik (obecnie radny PiS).
    W „moich czasach” budujemy skrzyżowania wyniesione oraz wyniesione przejścia dla pieszych – jako najlepszą formę ochrony niechronionych uczestników ruchu drogowego przed rozpędzonymi samochodami, których kierowcy mają za nic pieszych i rowerzystów chcących przekroczyć jezdnię.

   • Brwinowianin pisze:

    trzeba tu zaznaczyć że polscy kierowcy są MIERNYMI kierowcami i te wszystkie „ułatwienia” są skierowane właśnie z myślą o nich.
    Codziennie widzę jaki paraliż jest na rondzie Wacława, jak kierowcy stoją grzecznie i tamują ruch zamiast śmiało się wbijać na tzw.zakładkę…ale nie, stoi taki i …CZEKA nie wiadomo na co… i korek gotowy !

    • ZzZ pisze:

     Człowieku twoje życie opiera się chyba jedynie na nażekaniu

     • Luck Mc.Kane pisze:

      @zzz_a Twoje na hejtowaniu

  • Szary obywatel pisze:

   „Życie i zdrowie ludzkie jest ważniejsze” – zgrabny PR-owski slogan, ale mijający się z prawdą w wielu miejscach w Gminie Brwinów.

  • Anonim pisze:

   Kiedy światła na Biskupickiej i szkolnej ?

   • Burmistrz Brwinowa pisze:

    Na ul. Biskupickiej – wyręczając Województwo mazowieckie – zaprojektowaliśmy rondo na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej oraz przejścia dla pieszych z azylami przy każdym skrzyżowaniu. Województwo zobowiązało się zrealizować projekt i miało na ten cel już w zeszłym roku – pomimo dwóch przetargów nie udało się wyłonić wykonawcy. W tym roku dwukrotnie ogłaszano już przetargi, ale i one nie zostały rozstrzygnięte. Mam nadzieję, że Sejmik Województwa Mazowieckiego na najbliższej sesji zwiększy środki zarezerwowane na ten cel i w tym roku uda się wybudować rondo oraz przebudować odc. ul. Biskupickiej od ul. Dworskiej aż za skrzyżowanie z ul. Szkolną.

    • kwik -kwik pisze:

     jeszcze powinien Pan wspomnieć o akcji „sprzątaie miasta” , gdzie wyręczając UG Brwinów ze swoich obowiązków UGB zorganizował prace porządkowe w czynie społecznym .

  • kp pisze:

   i tak trzymać.Co by nie było ,że piechur, to zmotoryzowana.

 5. stary kocur pisze:

  Jak nie bardzo trawię burmistrza Kosińskiego, tak w tym wypadku go popieram – światła na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Grodziskiej są konieczne. Oprócz dość licznych stłuczek, wystarczy przypomnieć wypadek, kiedy to jadąca kilka lat temu osoba, skręcając w lewo ze Sportowej w Grodziską rozwaliła kapliczkę. Gdyby teraz stał się podobny wypadek, wpadłaby prosto na budynek mieszkalny. Gdyby wtedy były światła takiej sytuacji by nie było, bo albo zatrzymałaby się przed czerwonym światłem, albo mogła swobodnie skręcić, bo ruch w ciągu ulicy Grodziskiej byłby na chwilę wstrzymany.

 6. Brwinowianin pisze:

  Pomimo że widzę pewne pozytywne różnice w pracy Powiatu to totalnie nie popieram tej inicjatywy . W praktyce dla mieszkańców to skrzyżowanie to dodatkowy stres w porannej walce by zdążyć do pracy , +5 minut minimum Dobrze wiedzieć że inicjatorem tego bublowatego przedsięwzięcia jest sam Kosiński.
  Zadam więc błyskotliwe pytanie panu burmistrzowi – A czy nie wystarczyło zastosować przejść dla pieszych na przycisk ?
  Widać tu działanie złośliwe, którego zamiarem jest tworzenie kolejnych zatorów i korków w Brwinowie .

  • stary kocur pisze:

   Bez przesady. Rano można wygrzebać się z wyrka nieco wcześniej, by zdążyć na czas przed oblicze prezesa, dyrektora, czy innego kierownika, przewidując korki.

  • parzniewianin pisze:

   A nie łaska wyjechać pięć minut wcześniej a nie prawusio-lewusio. Takich jak ty codziennie mozna spotkac na drogach,Strach się was BAĆ.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Brwinowianinie, polecam zapoznanie się z przepisami dot. oznakowania przejść dla pieszych poza skrzyżowaniami i przejść dla pieszych przy skrzyżowaniach. Szkoda mi czasu na wchodzenie w szczegóły… – dość wspomnieć, że wprowadzenie świateł „na przycisk” oznacza konieczność oznakowania światłami wszystkich relacji na skrzyżowaniu, czyli… świateł na skrzyżowaniu. Dokładnie takie rozwiązanie zostało zaprojektowane i będzie realizowane.

   • Brwinowianin pisze:

    …można było zastosoqwac tam rondo, obok stoi posesja od 20 lat zaniedbana, widac że właściciel chyba zmarł ? Miasto mogło sprawdzić stan prawny, wykupić teren i byłoby miejsce na zbudowanie bezkolizyjnego ronda.

    • Brwinowianin2 pisze:

     Wez rozbieg i walnij czołem w sciane. Myślę ze wykupienie tej działki i zrobienie ronda wyniosło by o wiele wiecej niz te swiatła ktore tobie kołkiem stoja, bo rzucasz siejak nie wiem co PIS-iorku

     • Brwinowianin pisze:

      @Brwinowiani2 – Kosiński, FEJKU, czy już nie potrafisz odpisać tylko chwytasz się tanich sposobów by ubliżyć komuć ?
      Tak, jestem za PISEM bo widzę tą różnicę jak Polska może się rozwijać kiedy nie rządzą nią ZŁODZIEJE z PO-KO-KOD !

     • Burmistrz Brwinowa pisze:

      Brwinowianin, w przeciwieństwie do Pana/Pani ja nie wstydzę się samego siebie i ZAWSZE się podpisuję. W przeciwieństwie do Pana/Pani nie pluję również jadem w jakiejkolwiek dyskusji na swoich adwersarzy.

     • Brwinowianin pisze:

      dla Pana zwracanie uwagi na zaniedbania w gminie = „plucie jadem” ?!
      To Pan piewrwszy wywołuje burze polityczne i zawsze nawiązuje do krytyki rządu PIS jednocześnie utożsamiając się z PO-KO-KOD co lokalnie nazwał Pan „dobro wspólne”.

 7. Kik pisze:

  Chciałbym też poruszyć sprawę świateł obok cmentarza z fotokomórka
  Ograniczenie 40km/h. Dlaczego więc zapala się czerwone przy jeździe około 35km/h licznikowego? Dlaczego jak jadę rowerem około 30km/h też zapala się czerwone??

  • La Corida pisze:

   No proszę Cię ! A kto Ci każe stawać :)? Ja jeśli uznaje coś jako absurd ignoruje to ! A tamte światła ignoruje zawsze … Oczywiście jeśli nie ma pieszych na przejściu.

   • Pgb pisze:

    Tylko ostatnio się wycwanili I stawiają tam patrol żeby patrzeć kto olewa te światła. Światła są idiotycznie ustawione bo Polska norma to +10/kmh, a te światła zapalają się na minus 10km/h

    • Jacek pisze:

     Wystarczy nie przyjąć mandatu i mają więcej roboty.

  • Mela pisze:

   To wszystko jest po to by jak najbardziej uwalić kierowców. Zaczyna się od progów, a kończy się na bzdurnych światłach.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   System dyscyplinowania kierowców polega na tym, że czerwone światło powinno zostać włączone w przypadku zmierzenia prędkości przekraczającej o 10 km/h prędkość dozwoloną. Dotyczy to obydwu kierunków jazdy.

   • @Burmistrz Brwinowa pisze:

    Ograniczenie do 40km/h zrobiliście bez sensu. Wystarczyłoby 50 km/h. Przerost formy nad treścią i wyżywanie się na kierowcach. Widoczność na tej drodze jest doskonała, chodniki są po obydwu stronach, jest sygnalizacja świetlna i nie ma racjonalnego powodu do stawiania bzdurnych ograniczeń. 50 w mieście powinno być standardem. Proszę natychmiast usunąć zbędne znaki!

   • Jacek pisze:

    Jedynym skutkiem „systemu dyscyplinowania” jest wyrobienie w kierowcach nawyku lekceważenia czerwonego światła wszędzie tam, gdzie system działa.

    • Inny Jacek pisze:

     Coś wiemy o tym w Nadarzynie, gdy jadąc przepisowe 50 zapala się czerwone bo ktoś tak ostawił światła.

    • no Jude ! pisze:

     @Jacek_dokładanie tak, ten „system mobilizowania kierowców” ma na celu wyrobienie u kierowców nawyku ignorowania czerwonego światła, co może być w skutkach śmiertelną pułapką…i może taki jest prawdziwy cel Burmistrza, – BY POLAKÓW BYŁO JAK NAJMNIEJ ?

   • dsd pisze:

    Panie Burmistrzu,

    W takim razie system działa całkowicie wadliwie co potwierdza każdy kierowca który tamtędy często jeździ i mam z nim kontakt.

    System odpala się przy jeździe poniżej 40km/h. Nie wiem, może mamy zepsute samochody i liczniki, ale sugerowałbym sprawdzenie fotokomórki bo coś mi się wydaje że celowo jest źle ustawiona.
    A tyle się mówi o smogu, stałe zatrzymywanie i ruszanie samochodami ZWIĘKSZA smog i zużycie paliwa w przeciwieństwie do płynnej jazdy

    To samo w przypadku rowerów, wyżej jest komentarz o zapalaniu się świateł przy jeździe rowerem około 30km/h i potwierdzam ten problem. Wczoraj w niedzielę przy pustej drodze jechałem licznikowe 34km/h i system zapalił mi czerwone światło tuż przed nosem. Oczywiście nie było żadnego pieszego i samochodu w okolicy

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Proszę swoje spostrzeżenia zgłosić do Powiatu Pruszkowskiego, który jest zarządcą ul. Piłsudskiego i ul. Powstańców Warszawy w Brwinowie: starosta(at)powiat.pruszkow.pl

     • Brwinowianin pisze:

      @ TAK DZIAŁA BURMISTRZ , podsyła maile różnych instytucji prosząc o interwencje mieszkańców! 🙂
      ŚMIESZNE !

     • Burmistrz Brwinowa pisze:

      Proszę spojrzeć na to inaczej: wskazuję właściwy adres do tego typu zgłoszenia.

     • TomR pisze:

      Popieram wpis BRWINOWIANINA ma Pan serie zgłoszeń nieprawidłowo działających świateł i zamiast dzialania z Pana strony podsyła Pan tylko wytyczne. NIE LADNIE !! po co Pan umieszcza wpisy i traci Swój czas jak nic z tym nie robi. PROSZE NIE DZIALAC PO PUBLICZKE a zacząć działać faktycznie.

 8. Kierowca pisze:

  Taaa. Jasne. Jadę z dzieckiem przez rynek, a tam opłata za parkowanie niemalże droższa od batona dla dziecka. Nie wstyd opodatkować społeczeństwo? Mało kasy w Brwinowskim urzędzie?

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Opłata za parkowanie na Rynku wynosi 20 gr za 15 min i 50 gr za 30 minut. Dzięki temu może Pan/Pani znaleźć miejsce do parkowania, bowiem wcześniej było to praktycznie niemożliwe: wszystkie miejsca parkingowe na Rynku były przez cały dzień zajęte przez samochody osób, które raniutko zostawiały tam swoje samochody i jechały pociągiem do Warszawy, wracając późnym popołudniem. Dla tych kierowców wybudowaliśmy bezpłatne parkingi 200 m dalej.

   • Podatkowy Brwinów pisze:

    I to każdego batona dla dziecka trzeba doliczyć te 20 groszy, a jak kolejka w sklepie jest większa to 50 groszy. Nie wstyd opodatkowywać mieszkańców własnego miasta? Kajzerka 30 groszy, podatek od parkowania 50 groszy.

    • Helmut pisze:

     To przyjedz rowerem.

     • $$$ pisze:

      Za chwilę od rowerów też wprowadzą podatki. Biznes musi się kręcić.

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Proszę przeczytać mój poprzedni post: przed wprowadzeniem symbolicznie płatnej strefy płatnego parkowania, praktycznie niemożliwe było zaparkowanie w ciągu dnia na Rynku: wszystkie miejsca parkingowe na Rynku były przez cały dzień zajęte przez samochody osób, które raniutko zostawiały tam swoje samochody i jechały pociągiem do Warszawy, wracając późnym popołudniem. Dla tych kierowców wybudowaliśmy bezpłatne parkingi 200 m dalej. Jako klient sklepów – chcąc zaoszczędzić te 20 gr czy 50 gr, może Pan/Pani skorzystać z bezpłatnych parkingowe przy ul. Powstańców Warszawy i/lub przy ul. Armii Krajowej.

 9. Medal za utrudnianie pisze:

  Burmistrz Brwinowa najpierw niech się wytłumaczy z utrudniania życia kierowcom. Wszystkie te progi na Pruszkowskiej i Granicznej psują zawieszenia samochodów. W jaki sposób dogodnie dojechać od strony Parzniewa? To samo ze zwężeniami na Pszczelińskiej. Kolejna sprawa to bzdurne światła na Piłsudskiego z ograniczeniem na pustej i szerokiej drodze do 40km/h.

  • Rafał pisze:

   1. Od strony Parzniewa dojeżdża się bardzo prosto i szybko aż do ronda Nowosielskiego. Wyniesiona skrzyżowania i przejścia na Granicznej z pewnością nikomu nie zepsują zawieszenia, jeśli będzie jechał z przepisową prędkością. 2. Na Pszczelińskiej spokojnie i bez problemów można przejechać przez wszystkie te zwężenia, chyba że ktoś chce zasuwać 120/h. Przy cytuję „pustej i szerokiej” stoją szkoła podstawowa i przedszkole, nic zatem dziwnego, że są tam światła i ograniczenie prędkości. Przydałby się też fotoradar.

   • @Rafał pisze:

    @Rafał: jeśli zwolnisz do 10km/h to nie zepsują. Tylko co to za jazda z taką prędkością i jak wpływa na zużycie paliwa? Przez to smog jest jeszcze większy, ale nie ma to jak dokopać kierowcom.

  • kp pisze:

   garby na Pruszkowskiej to kilkanaście lat temu zamontował były burmistrz.Tylko to potrafił robić.Na Granicznej wyobrażasz sobie tych rajdowców.Pruszkowska ma iść do remontu po zakończeniu torów,myślę,że garby zostaną zlikwidowane.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Progi na ul. Pruszkowskiej zostały wybudowane przez mojego poprzednika (obecnie jest radnym PiS) – proszę zatem swoje uwagi kierować właśnie do niego.
   W przypadku ul. Granicznej, z uwagi na prędkości pojazdów oraz bliskość i gęstość zabudowy mieszkalnej zostały wybudowane wyniesione skrzyżowania i wyniesione przejścia dla pieszych z łagodnymi najazdami. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych użytkowników drogi, tj. pieszych i rowerzystów.

   • Brwinowianin pisze:

    Niemniej mam nadzieję że po remoncie Pruszkowskiej progi pozostaną, lub przynajmniej wyniesione skrzyżowania. Te które są zamontowane przez Pana poprzednika pojawiły się tutaj, ponieważ wielu kierowców traktowało tę ulicę jak tor wyścigowy….

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Brwinowianinie – jest Pan/Pani niekonsekwentny/niekonsekwentna.
     We wcześniejszym komentarzu odsądza mnie Pan/Pani od czci i wiary piętnując za światła na skrzyżowaniu ul. Grodziskiej i ul. Sportowej (cyt: „W praktyce dla mieszkańców to skrzyżowanie to dodatkowy stres w porannej walce by zdążyć do pracy +5 minut minimum”).
     Tymczasem, w przypadku ul. Pruszkowskiej popiera Pan/Pani progi, które (cyt.) „pojawiły się tutaj, ponieważ wielu kierowców traktowało tę ulicę jak tor wyścigowy….” – Jakoś w tym przypadku nie dostrzega Pan/Pani „stresu w walce by zdążyć do pracy +5 minut minimum” – He, he…

     Trochę to zakrawa na moralność Kalego: jak koło Pana/Pani domu pędzą samochody, to źle i trzeba je spowolnić progami, ale jak Pan/Pani jedzie szybko na innej ulicy to elementy uspokojenia ruchu i elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego są tylko zawadą.

     • Brwinowianin_org@ pisze:

      Burmistrzu Brwinowa@, a nie sądzisz że to ktoś inny tu zamieszał żeby z tej poważnej konwersacji o Brwinowie uczynić totalny miszmasz ? 🙂
      To nie jest mój wpis.
      Uważam że nalezy się tylko modlic by ulica Pruszkowska jak najszybciej została prawnie przkazana we władanie Powiatu dzięki czemu zyska noże życie. Inaczej będzie tam syf jak obecnie kiedy to zarządza nią urząd im.Arkadiusza Kosińskiego, czyli GMINA BRWINÓW.
      Kiedy to nastąpi może ma Pan informacje?

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Na ul. Piłsudskiego rzeczywiście mamy ograniczenie do 40 km/h. Cóż z tego, kiedy kierowcy nagminnie je łamali. Dlatego też, na moje wnioski Powiat Pruszkowski:
   1. wybudował sygnalizację świetlną „na przycisk” przy szkole, którą – również na mój wniosek później doposażył w czujniki systemu dyscyplinowania kierowców – po tym, jak rozpędzenie kierowcy nie wyhamowywali przed przejściem i doszło do kilku niebezpiecznych przypadków omijania pieszych, którzy wchodzili na przejście już na zielonym.
   2. budowy przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną SDK przy przedszkolu, co w zauważalny sposób uspokoiło ruch na tej ulicy i spowodowało zmniejszenie prędkości „przelotu” pojazdów wjeżdżających do Brwinowa od strony Milanówka, Błonia i Kotowic.

   Na ul. Piłsudskiego jest 40 km/h… – a zmierzona rekordzistka miała na liczniku 104 km/h.

   • Światła pisze:

    Bzdury Pan wypisuje aż szkoda czasu na czytanie. Skoro rekordzista miał 104 km/h, w jakim celu ograniczył Pan prędkość z 50 km/h do 40 km/h? Trzeba karać winnych, a nie wszystkich. Skoro w obszarze zabudowanym jest 50 km/h, trzeba było ustawić światła na 60 km/h. W ten sposób ukarał Pan wszystkich. Tak się zwyczajnie nie robi.

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Ograniczenie prędkości do 40 km/h przed szkołą na ul. Piłsudskiego jest „od zawsze” – na pewno było w tym miejscu 15 lat temu, kiedy sprowadzałem się do Brwinowa i nawet nie mogłem przypuszczać, ze kiedykolwiek zostanę burmistrzem.

 10. Kwk pisze:

  Te światła skończą się tak samo jak nowe światła w Pruszkowie na Prusa. Gigantyczny korek i irytacja zamiast w miarę płynnego ruchu. Tamtędy jedzie 3/4 grodziska i Milanówka do autostrady, wszystko stanie

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Piesi i rowerzyści długo stojący przed przejściem dla pieszych przez jezdnie ul. Grodziskiej oraz kierowcy jadący do/ze szkoły przy ul. Sportowej też mają swoje prawa. Światła pozwolą im bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz przejechać przez to skrzyżowanie.

   • Blue pisze:

    Uważam,.że inicjatywa wykonania świateł w tym miejscu jest jak najbardziej potrzebna. Codziennie mnóstwo dzieciaków przechodzi przez to przejście do szkoły, matki z maluchami w wózkach, a kierowcy zrobili sobie autostradę i są i tacy, którzy wyprzedzają pomimo wysepek i ograniczenia prędkości. Już nie wspomnę, że rano wyjazd z ulicy sportowej w grodziska jest nierealny w zasadzie. Światła są w tym miejscu konieczne. Zarówno dla pieszych jak i dla bezpieczeństwa kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły