Światła na Promyka już działają

Pruszków

Na skrzyżowaniu pruszkowskich ulic Promyka i Robotniczej działa już nowa sygnalizacja świetlna. Zakończyły się też wszystkie prace budowlane związane z jej powstaniem.

Ustawienie w tym miejscu świateł ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, w szczególności dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. Przypomnijmy, że to w tym miejscu w kwietniu tego roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 9-letnia dziewczynka. Decyzja o budowie dodatkowych zabezpieczeń na ul. Promyka to reakcja właśnie na tamto zdarzenie.

Sama budowa nie odbyła się bez kontrowersji. Mieszkańcy zgłaszali, że w trakcie jej trwania przejście na drugą stronę wymagało wejścia na jezdnię. U wykonawcy w tej sprawie interweniowały władze powiatu pruszkowskiego, które zleciły inwestycję.

Teraz światła działają już w normalnym, docelowym trybie. – Sygnalizacja świetlna została uruchomiona w środę, 4 września i działa w docelowym zakresie. Prace budowlane związane z sygnalizacją świetlną zostały zakończone – mówi Paweł Kostrzewski, naczelnika wydziału inwestycji i drogownictwa z pruszkowskiego starostwa powiatowego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Światła na Promyka już działają”

 1. wacław pisze:

  zatory od 6 rano przez światła. DZIĘ-KU-JE-MY!

  Zero przemyślenia, odpalenie wielkiej szkoiły bez poprawy wyjazdu z gąsina i mamy koszmar poranny

 2. Uczeń pisze:

  Byłem tam dzisiaj przechodzenie na czerwonym lvl 9000. Piesi to robią wszystko żeby umrzeć… a potem wina kierowców.

 3. Anonim pisze:

  Kolejny kretyński pomysł. Co kawałek stawiają kolejne światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły