Świąteczny rozkład jazdy

Region

Wigilia i dwa dni świąt to okres wzmożonego ruchu pasażerów komunikacji. Jak będą kursowały pociągi oraz autobusy? Sprawdźcie nasz przewodnik.

Kolej
Warszawska Kolej Dojazdowa 24 grudnia uruchomiła 14 dodatkowych kolejek, siedem w kierunku z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy i odwrotnie. Dokładny rozkład jazdy można sprawdzić tutaj.

Koleje Mazowieckie „puszczą” swoje pociągi zgodnie ze świątecznym grafikiem, który dostępny jest tu. Dodatkowe kursy oznaczone są literą C (sobota, niedziela i święta).

Na trasach Szybkiej Kolei Miejskiej obowiązuje rozkład jazdy z dnia świątecznego. To oznacza, że kursów będzie nieco mniej.

Pruszków
24 grudnia linia Pruszków – Ożarów oraz Pruszków WKD – Pruszków Elektrownia do godzin popołudniowych obsługiwana będzie według rozkładu sobotniego. Ostatni kurs z Pruszkowa do Ożarowa 16.15 natomiast z Ożarowa do Pruszkowa 16.55.

Z Pruszkowa do Józefowa autobusy będą kursować o godz. 6.20, 9.00 i 14.50, zaś w drugą stronę o 6.55, 9.35 i 15.25.

Pozostałe pruszkowskie linie obsługują świąteczne autobusy, szczegóły dostępne są tu.

Grodzisk Mazowiecki
24 grudnia grodziskie autobusy jeżdżą tak samo jak w dzień roboczy jednak tylko do godzin wieczornych. Linie nr 10 oraz 11 nie będzie kursować. W pozostałe dni autobusy będą kursować jak w dzień świąteczny. Rozkłady jazdy dostępne są tutaj.

Zarząd Transportu Miejskiego
W wigilię autobusy kursują zgodnie z sobotnim grafikiem, zaś linie lokalne (oznaczone symbolem L) według świątecznego rozkładu. Przewoźnik nie przewiduje większych zmian na liniach prowadzących do Piastowa, Raszyna, Nadarzyna czy Michałowic. Jedynie od godz. 17 ograniczone zostaną kursy na linii 717, zaś w dniach 25-27 grudnia linia zostanie zawieszona. Szczegóły tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.