Stypendia do wzięcia

Region

Stowarzyszenie Europa i My ogłasza konkurs dla studentów mieszkających na terenie powiatu grodziskiego. Do wygrania są trzy roczne stypendia, każde po 380 zł. miesięcznie. Stowarzyszenie jest jedną z 14 organizacji w Polsce, które otrzymały dofinansowanie na przeprowadzenie lokalnego konkursu stypendialnego w ramach programu „Agrafka Agory”, realizowanego przez Fundację Agory i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce

Główną ideą realizacji programu stypendialnego jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie studentów do rozwoju poprzez naukę.  – Nasze stypendia mają być dodatkowym bodźcem do zdobywania dobrych ocen i poszerzania własnych horyzontów – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My – mają zachęcać do aktywności na polu naukowym nie tylko studentów, ale także osoby, które skończyły szkołę średnią i dopiero wybierają się na studia – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat funduszu stypendialnego oraz zasady rozpatrywania wniosków można znaleźć na stronie stowarzyszenia: www.europaimy.org. Zgłoszenia można składać do 15 października 2010 r. w siedzibie stowarzyszenia.  O przyznaniu stypendium zdecyduje niezależna komisja, która weźmie pod uwagę przede wszystkim średnią ocen (wyższą niż 4,5). Ważne są również inne udokumentowane osiągnięcia na polu naukowym i społecznym kandydata oraz dochód na członka rodziny. Stowarzyszenie Europa i My zachęca wszystkich dobrych studentów z powiatu grodziskiego do ubiegania się o stypendium. Jednocześnie zapraszamy inne organizacje, firmy i instytucje do wspólnego budowania lokalnego programu stypendialnego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.