Stylowy dom dla nowoczesnej rodziny – ciekawe projekty z aranżacją domu i ogrodu

Art. Sponsorowany

Dom dla rodziny nie tylko powinien świetnie się prezentować. Jeszcze ważniejsza okazuje się jego funkcjonalność. Zapoznajcie się z pięcioma nowoczesnymi projektami, które spełniają oba warunki.

Dla kilkuosobowej rodziny mieszkanie w bloku oznacza wiele problemów. Zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest kupno lub budowa własnego domu. Szczególnie wiele korzyści wiąże się z wyborem drugiego rozwiązania. Już na etapie planowania inwestycji możecie przecież przemyśleć wykorzystanie poszczególnych części domu i wybrać projekt, który najlepiej dopasuje się do naszych potrzeb. By nieco ułatwić wam zadanie, przygotowaliśmy zestawienie 5 projektów domów idealnych dla nowoczesnej rodziny zawierających też szkice aranżacji wnętrz. Wszystkie znajdziecie w serwisie Domowe Klimaty.

Projekt dla nowoczesnej rodziny: Klimek 4 (139.14m²)

Dom wybudowany według tego projektu z zewnątrz jest nowoczesny, a zarazem nawiązuje do tradycyjnych rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje jednak jego wnętrze. Jest równie efektowne, co funkcjonalne, a jego projektant doskonale wykorzystał całą dostępną przestrzeń. W salonie i jadalni przewidział duże okna, dzięki temu te pomieszczenia będą wypełnione dziennym światłem. Ponadto nad salonem umieścił antresolę, która nie jest ograniczona sufitem, a przestrzeń sięga aż do połaci dachowej. We wnętrzach dominują nowoczesne rozwiązania i doskonałe skandynawskie meble.

Dom dla nowoczesnej rodziny: Mrówka 2 B (84.06m²)

Mrówka 2 B to nowoczesny projekt domu, który świetnie wkomponuje się w krajobraz większości willowych dzielnic przeznaczony do zabudowy bliźniaczej. Jest nienachalnie nowoczesny, uwagę zwraca też jego utrzymana w naturalnej kolorystyce zabudowa. We wnętrzu centralnym pomieszczeniem jest oczywiście salon połączony z jadalnią i kuchnią, z którego można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Na piętrze znajdziecie natomiast doskonale oświetlone sypialnie oraz dużą łazienkę.

Nowoczesny projekt domu: Atrialny (142.92m²)

Dom Atrialny zwraca uwagę nowoczesną architekturą, która w harmonijny sposób łączy chłodną kolorystykę elewacji i dachu z elementami z naturalnego drewna oraz ceramiką. Jego największy atut do drewniane atrium będące łącznikiem między przestrzenią salonu i jadalni oraz ogrodem. Sam salon jest bardzo przestronny, a przez to, że nie ma sufitu, sprawia wrażenie jeszcze większego i jest świetnie doświetlony. Za ten ostatni efekt odpowiadają liczne przeszklenia. O tym, jak wybrać działkę do realizacji tego i podobnych projektów, dowiecie się z artykułu Jak wybrać odpowiednią działkę pod projekt nowoczesnego domu?

Dom dla nowoczesnej rodziny: Szpinak 2G (N) szeregówka (109.78m²)

Zwarta, pozbawiona zbędnych elementów bryła przywodzi na myśl archetypowy kształt domu. Dolna część elewacji jest wykończona białym tynkiem mineralnym, zaś górną zdobi naturalne drewno. Swoim nowoczesnym charakterem Szpinak 2G (N) idealnie wpisze się w krajobraz wielu nowych osiedli. Centralnym miejscem domu jest kuchnia otwarta na salon z kominkiem oraz jadalnię.

Projekt domu dla nowoczesnej rodziny: Antares N (138.26m²)

Antares N to nowoczesny, parterowy dom bez poddasza, nawiązujący do najlepszych tradycji modernistycznej architektury mieszkaniowej. Wewnątrz natomiast głównym pomieszczeniem jest przestronna kuchnia ze zintegrowaną spiżarnią połączona z jadalnią oraz salonem, z którego można wyjść na spory, mocno doświetlony taras.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.