Stworzą kompleks sportowy

Raszyn

Przy ul. Sportowej w Raszynie znajdują się basen i boisko piłkarskie. W 2018 roku wybudowana zostanie nowoczesna hala sportowa. Skorzystają na tym lokalne kluby i gmina, która chce wykorzystać obiekt komercyjnie.

Prace nad projektem hali trwały rok. Obiekt został „uszyty” na miarę i potrzeby gminy. – Mamy kompleksowy, profesjonalnie przygotowany projekt. Wsłuchaliśmy się w potrzeby naszych mieszkańców. Takie obiekty muszą być skrojone na potrzeby lokalnej społeczności. Realizacji projektu hali bardzo dużą uwagę poświęcił wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba, które niemal na każdym etapie realizacji uczestniczył w konsultacjach z architektami – mówi Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Inwestycja stanowi jeden z priorytetów gminy. Pochłonie 18 mln zł, ma być gotowa w 2018 roku. Gmina uzyskała ministerialnie dofinansowanie. Parter hali ma służyć potrzebom lokalnych klubów. Pojawią się m.in. sale dla sekcji ciężarów oraz boksu, a także boisko z możliwością podziału na trzy części. Z kolei pierwsze piętro zostanie wykorzystane komercyjnie. Obiekt będzie na siebie zarabiał. – W głowie mam pełno pomysłów związanych z maksymalnym wykorzystaniem nowej hali. Na pewno nasza hala będzie konkurencją dla pobliskich klubów sportowych i fitness. Z pewnością również Warszawa odczuje nasz oddech. Będziemy tańsi, co powinno przyciągnąć potencjalnych klientów. Hala będzie także dedykowana uczniom gminnych szkół, młodzieży, dorosłym i seniorom, bardzo zależy mi, by niepełnosprawni także znaleźli tam zajęcia dla siebie – wyjaśnia dyrektor GOS-u.

Efekt ma być piorunujący. – Chcemy zrobić multikompleks sportowy. Będziemy mogli korzystać z basenu, hali, boiska trawiastego. Z tyłu mamy Park Jordanowski, a za nim otwarto duży park gminny. Dzięki budowie hali przy pobliskiej pływalni połączymy te wszystkie obiekty tworząc prawdziwe centrum sportu, tak jak jest to robione na zachodzie – przedstawia Katarzyna Klimaszewska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.