Strzelanina w Piastowie? Policja i prokuratura milczą

Piastów

Z relacji czytelników wynika, że w miniony piątek 13 września doszło do strzelaniny w Piastowie. Policja i prokuratura nie chcą zdradzać szczegółów postępowania.

Według mieszkańców na ulicy Skorupki w Piastowie doszło do strzelaniny. Na miejscu było około 10 radiowozów policji. Niektórzy twierdzą, że do „gry” wraca dawny Gang Mutantów.

Zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie z prośbą o dokładniejsze informacje na temat działań prowadzonych w Piastowie. Zostaliśmy jednak odesłani do Komendy Stołecznej Policji. Tu policjanci również nie chcieli udzielić nam dokładniejszych informacji. — Uprzejmie informuję, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W związku z tym proszę o kontakt z rzecznikiem prokuratury – poinformowała nas podinsp. Magdalena Bieniak.

Prokuratura w tej sprawie również „nabrała wody w usta”. – Z uwagi na dobro postępowania, na tym etapie nie przekazujemy żadnych informacji w tym zakresie – ucina Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Do sprawy będziemy wracać.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 136

136 odpowiedzi na “Strzelanina w Piastowie? Policja i prokuratura milczą”

 1. Wiur pisze:

  Czytając komentarze pod tym artykułem zastanawiam się, jak można publicznie gloryfikować przestępców, chwalić się, że znało się wszystkich z gangu. Ewidentnie powiało nostalgią, komuś brakuje bandytów albo bandyterki? Strach spacerować po tym Piastowie.

  • Ares pisze:

   Cielusia nikt nie gloryfikuje, po prostu stwierdzają fakt jaki był prywatnie (szczególni ci co nie byli świadom jego przestępczej działalności) po prostu nie był typem zwyrodnialca wbrew pozorom, a spokojnym, grzecznym chłopakiem do pewnego momentu

   • Tołdi pisze:

    Cieluś był zawsze w porządku. Natomiast Jurij Mutant to zawsze był kawał niewychowanego chama. Bardzo agresywny typ. Z drugiej strony potrafił po napadzie na TIRa oddać dla szkoły podstawowej sprzęt AGD. Po dziś dzień stoi ten sprzęt w pokoju nauczycielskim. I wszyscy zadowoleni.

    • Szlamo pisze:

     A gdzie w Piastowie sie wychowywał Jurij?

     • Tołdi pisze:

      Nie wychowywał się w Piastowie. Mieszkał na Sowińskiego 2 ale wcześniej chwilę z rodziną gdzieś w okolicy Orła Białego. Ze Skorupki od Mutanów był jeszcze Tomek D. „Tajson”.

   • Olka pisze:

    Wiekszosc z nich wlasnie taka byla i jest do dzis. To kwestia kim dla nich jestes. Wiekszosc z nich jest bardzo rodzinna… bardziej niz wiekszosc tu komentujacych

 2. Jonasz pisze:

  Tam miała miejsce gruba mafijna egzekucja. Tyle wiadomo na mieście. I faktycznie gang mutantów wpadł z giwerami, strzelali do wszystkich. Przerażająca sprawa.

 3. mieszkaniec pisze:

  a pyta z pruszkowa ? grasuje po piastowie ?

  • Sido pisze:

   A kto to był „Malarz”?

   • Tomek pisze:

    Janusz K. ps Malarz był jednym z ważniejszych członków Wołomina. Miał sieć kantorow, handlowal przemycanym spirytusem. Zastrzelony pod swoim domem w Międzylesiu pod koniec lat 90tych. Pamiętam jak mieszkał w Piastowie na Łukasińskiego, też swoją drogą bardzo w porządku gość był.

   • Blokers pisze:

    „Malarz” to wołomiński gangster z samego szczytu. Wielki fan italo-disco. Miał nawet telefon do Al Bano. Po jego śmierci wielu się cieszyło bo pozaciągali u niego różne pożyczki. Mieszkał w bloku pomiędzy Cielusiem a Mutantem. Obok „Dzikiego” z Pruszkowa. W większości bloków na Sowińskiego i Wysockiego mieszkali gangsterzy.

 4. Sobota pisze:

  Mutanci wrócili….. R.I.P „Cieluś”

  • Wysockiego pisze:

   Tam gdzie mieszkał Cieluś, co roku mieszkańcy w rocznicę śmierci Cielusia palą znicze.

   • Janysz pisze:

    Cieluś to był złoty człowiek, to przez kolegów z bloku zrobił się nerwowy i zaczął czasem sięgać po broń.

    • Moherek pisze:

     Dobry grzeczny chłopak nie odmawiający nigdy nikomu pomocy, kulturalny, kochał zwierzęta.. dla wrogów bezwzględny gangster szczególnie po alkoholu

    • Tomek pisze:

     Większość z gangu mutantow to byli normalni goście, znałem osobiście prawie wszystkich. Niestety w tamtych czasach szybko można było zostać bandytą, chęć zdobycia łatwo dużych pieniędzy zrobiła z tych chłopaków bezwzględnych morderców. „Cieluś” nie wahał się zabić kilku swoich kumpli więc nie mów że to był złoty człowiek. Takie były czasy że albo byłeś gdzieś z boku albo stawałes się bandytą, niestety przeważnie takie życie kończyło się szybka śmiercią.

 5. Skorup pisze:

  Strzelali się między sobą znani w mieście gangsterzy. Jeden leży na intensywnej terapii, został postrzelony w szyję, drugiego intensywnie szukają i do Piastowa zjechali policjanci ds zwalczania terroru kryminalnego i zabójstw. Miejmy nadzieję, że złapią tego bandziora.

 6. Ktoś pisze:

  Ludzie opanujcie się! Mieszkam w pobliżu żadnych trupów tam nie znaleźli! Szkoda mi tej rodziny ponieważ ktoś ich zaatakował a do tego ludzie wypisują tu straszne głupot na ich temat. Na mejscu tej rodziny zglosilabym to oczerniane na policję a ona bez problemu dojdzie do tego z jakiego IP były pisane komentarze. To jest zniesławienie.

 7. Pruszkowianin pisze:

  Nie jarajcie się tak.
  Lata 90′ nie powrócą.
  Media nie tak dawno obiegły informacje o kilku takich co to po 15 latach zostali wypuszczeniu z pudła i próbowali wrócić do tego co robili. Zaledwie 3 miesiące sobie porobili. I już wrócili do pudła.
  Ci mądrzejsi co pokończyli karę, mają teraz legalne firmy. Przeważnie budowlane.
  Natomiast takie akcje jak ta opisywana, to zapewne ci co wyszli i chcą koniecznie wrócić skąd wyszli.
  Rozwój mentalny zatrzymał się u nich na latach 90′

 8. M.P pisze:

  Co za bzdury ktos piszę!! Zadnych trupow tam nie ma!!!! Proszę nie wierzyć w te głupoty!!

 9. Ks Andrzej pisze:

  Panie, świeć nad duszami pomordowanych, w tej smutnej chwili powinniśmy łączyć się w uwielbieniu Pana Jezusa. Módlmy się, a potem zaśpiewajmy ukochaną pieśń naszego Ojca Świętego czyli „Barkę”.

 10. Piastów1 pisze:

  3 trupy znaleziono na posesji na której doszło do strzelaniny, podobno to członkowie gangu mutantów zamordowani pod koniec lat 90

 11. hejho podaj dalej pisze:

  jeśli prokuratura nabrała wody w usta, tej z wisły to prędko nic nie powie, zatkało ich .

 12. Cownecie pisze:

  Po wstępnych oględzinach szczątków trzech gangsterów działających w „gangu Mutantów”, stwierdzono, że leżą tam około 15 lat.
  Według pierwszych ustaleń Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw, gangsterów zamordowano pod koniec lat 90.
  — potwierdziła w rozmowie z Radiem Dla Ciebie Edyta Adamus ze stołecznej policji.
  Na terenie jednej z posesji już na miejscu w czasie czynności z udziałem prokuratury policjanci ujawnili poszukiwane szczątki ludzkie
  — dodała. Rany boskie!

 13. mieszkaniec pisze:

  a na Bema jest spokojnie ??? wynajałem tam mieszkanie moge spac spokojnie ?

 14. Tigri pisze:

  A ten podziurawiony samochód obok tamtej posesji to niby z korkowca

 15. Gal anonim pisze:

  Na bank to okoliczna gangsterka z Godebskiego.

 16. Mutanci pisze:

  To mutant strzelal z wiatrówki w gołębie

 17. Oli pisze:

  PO trzyma miasto to może ktoś podpadł władzy.

 18. Smakosz pisze:

  Dwa Bażanty to Mutanty.

 19. Dziad pisze:

  Mutanci to lata 90,teraz to nie mieli by prawa bytu,nawciąga się jeden z drugim mefedronu i szaleje,później jak go zamkną na dołek,zaczyna się płacz i przychodzi olśnienie że można zostać 60 ha ha

  • Kiki pisze:

   60 czyli przyznanie się do przestępstwa i ujawnienie okoliczności i ludzi z tym związanych, przy okazji 60 zawsze dostają wyrok pozbawienia wolności więc co to za olśnienie.

 20. KikiŚwiat pisze:

  Piastów to stan umysłu.

 21. adi pisze:

  Ludzie nie macie pojęcia co tam się stało a takie głupoty wypisujcie mutanty to mutanty tamto

 22. Rado pisze:

  Wara od PO Pajace !!! To sp. Andrew.L straszy !

 23. Seba pisze:

  Ktos strzal z korkowca a Policja dala sie nabrac 🙁

 24. tygrys pisze:

  gdyby używali tłumików w strzelaninie to sprawa by ucichła

  • Czarek pisze:

   Tłumików to używają jedynie osoby bardzo ściśle związane ze światem przestępczym wysokiego kalibru. Są dla gangsterów lub terrorystów. Ogółem dla zawodowych morderców. Przecież nie zakłada się go dla obrony. To nie Mosad. Interesuję się wojskiem i armią to wiem.

 25. Wyborca pisze:

  Mutanty na prezydenta, będzie porządek

 26. Anonim pisze:

  Jakie. Mutanty To małolaty z Piastowa nawachali się mefedronu i w dupach się poprzewracalo. Ostrzelali auta to cud że nikt nie zginął. Jeden złapany drugi poszukiwany.

 27. Ja pisze:

  Mutanci to krypto określenie nadane przez media i służby grupie ludzi. Przyjaciół i ta grupa ludzi jest i będzie. A skorupki to spokojny rejon tylko niespokojny człowiek tam był. I tyle. Niema co się dziwić ani dochodzić tylko zaakceptować i zapomnieć.

 28. Sęk pisze:

  och ten Piastów, jaka władza takie porządki……..

 29. Mutant pisze:

  Mutanty wracają?

  • Kapiszon pisze:

   Dlaczego nic o tym nie słyszałem aż do dzisiaj ? Kilka dni minęło, co to za gang mutantów, może ktoś powiedzieć ? Rozumiem że to jacyś ludzie mutanci z filmu X – MEN ? Żenujące…

   • Farouk pisze:

    Oglądaj X-men dalej dzieciaku. Jak dorośniesz to starsi opowiedzą ci legendę o miejscowym Robin Hoodzie czyli Cielusiu z Piastowa.

   • Lemer pisze:

    Poczytaj sobie o nich..to była najgroźniejsza grupa w ówczesnej Warszawie..nawet Mokotów ich aię bał

   • Vendetta pisze:

    Ty nie żartuj,Magneto był z Pruszkowa

   • Zażenowany pisze:

    Jak Ty tak na serio to bardzo ci współczuję…
    Jeżeli nikt ci jeszcze tego nie powiedział to uwierz mi jest to dla mnie zaszczyt a mianowicie:
    Wejdź na stronę http://www.google.pl
    Wpisz: gang mutantów Piastów
    Naciśnij ENTER
    czytaj powoli i ze zrozumieniem
    Powodzenia
    🤣🤣🤣🤣

   • Zażenowany pisze:

    Jak Ty tak na serio to bardzo ci współczuję…
    Jeżeli nikt ci jeszcze tego nie powiedział to uwierz mi jest to dla mnie zaszczyt a mianowicie:
    Wejdź na stronę http://www.google.pl
    Wpisz: gang mutantów Piastów
    Naciśnij ENTER
    czytaj powoli i ze zrozumieniem
    Powodzenia kapiszonie
    🤣🤣🤣🤣

 30. mutantek pisze:

  Ciekawe czy to rzeczywiście patologia mutantów, jeśli tak to brawo dla policji za nadzór i obserwację tak niebezpiecznych bandytów po wyjściu na wolność.

  • Olka pisze:

   Mysle ze blizej Tobie do patologii niz chlopakow z Piastowa. Ich rodziny sa bardzo dalekie od patologii wiec nie obrazaj skoro pojecia nie masz o zadnym z nich. Cos tu widze slabe wychowanie i to nie u chlopakow o ktorych piszesz…

 31. Nico pisze:

  Policjanci z Piastowa ,uważają, że Skorupki to spokojny rejon.

  • PanTofel pisze:

   Przecież na Skorupki mieszkają sami porządni ludzie. Osiedle to co innego. Jest kilku Mutantów, złodzieje samochodowi, z gangu ożarowskiego widuje się towarzystwo, trochę przestępców z Bloku Wschodniego ale dotychczas się nie strzelali tak intensywnie. Zazwyczaj strzał albo dwa a tym razem ponoć kilka minut. Na tej posesji mógł być jakiś mafijny cmentarz bo ktoś zauważył rozkopane podwórko i podłużne czarne worki. Strach pomyśleć co tam się mogło dziać!

 32. Porządek musi być pisze:

  Przydało by się żeby Mutanci wrócili, szybko skończyłyby się w Piastowie dopalacze, Mefedron i pseudogangterzy od rozklekotanego bmw, 5 gram zioła i 2 gram amfetaminy

 33. PiS PO to jedno zło pisze:

  PO robi porządki

 34. Mutant pisze:

  Mutanci dawno nie istnieją i mogą co najwyżej iść do roboty z Tesco za 10 brutto.

 35. Anonim pisze:

  Rzecznik prokuratury ucina? Czyżby w grę mieli wchodzić politycy?

 36. T. Ryszczuk. pisze:

  Mutanty wracają do gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły