Streetworkout na Stawach

Grodzisk Maz.

Praca przy zagospodarowaniu terenu Stawów Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim trwa. Gmina ogłosiła kolejny przetarg, tym razem dotyczy on budowy urządzeń do uprawiania streetworkoutu, elementów siłowni zewnętrznej oraz przebudowy ogrodzenia.

Co pewien czas piszemy o mniejszych inwestycjach związanych z grodziskimi Stawami. Ostatnio pojawił się tam sprzęt wodny – kajaki, łódki, żaglówki, rowerki wodne, gotowe są też boiska do gry w siatkówkę plażową. Niebawem przy całym tym obiekcie ma pojawić się parking (od strony ul. Nadarzyńskiej) z 56 miejscami postojowymi oraz niewielki plac o powierzchni ok. 300 m kw., który posłuży do małej gastronomii. To nie koniec, a dopiero początek sukcesywnego zagospodarowywania tego terenu.

Przyszedł czas na kolejne elementy. W przetargu jaki ogłosiła gmina napisano, że plac do streetworkoutu będzie utworzony na powierzchni niemal 400 m kw. Dwuktronie mniej miejsca zajmie siłownia zewnętrzna z wyposażeniem. W jej skład wejdą takie elemnty jak: wyciąg górny, drabinka, wioślarz, twister, wahadło, biegacz. Ponadto planuje się budowę odcinków ścieżki o nawierzchni mineralno-żywiczej (ok. 175 m kw.), rozbiórkę istniejącego ogrodzenia i budowę nowego.

Termin wykonania zamówienia określono maksymalnie na 60 dni.  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.