Strażnicy z Nadarzyna będą mieli nowy pojazd

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn rozpisała przetarg na zakup nowego samochodu służbowego na potrzeby strażników. Pojazd będzie służył tylko do przewozu zwierząt.

Nadarzyńska straż gminna poszukuje fabrycznie nowego, nieużywanego pojazdu. Jakie są szczegółowe wymagania? Samochód musi mieć nadwozie typu van/cargo, pięć drzwi, lakier metalik w kolorze srebrnym, silnik o minimalnej mocy 70 KM oraz napęd na przód. Nie zapomniano również o bezpieczeństwie, ponieważ auto powinno być wyposażone w ABS, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera.

Jak mówią strażnicy z Nadarzyna samochód będzie służył wyłącznie do transportowania zwierząt. – Ważną kwestią jest to, że ściana grodziowa będzie oddzielała przestrzeń pasażerską od bagażowej. Wynika to z tego, że auto będzie służyło tylko do przewozu zwierząt, a jak wiadomo strażnicy zajmują się ich odławianiem – mówi nam Adam Piskorz, komendant Straży Gminnej w Nadarzynie. – Auto nawet nie będzie oznakowane, gdyż nie ma takiej potrzeby – dodaje.

Wybrany pojazd w przetargu ma zostać dostarczony do 2 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.