Strażnicy uratowali trzech mężczyzn

Pruszków

Pruszkowscy strażnicy miejscy prowadzą systematyczną kontrolę pustostanów. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane są na wspieranie osób bezdomnych, które narażone są na ryzyko wyziębienia. W ostatnim czasie strażnicy pomogli trzem mężczyznom.

W okresie zimowym osoby bezdomne szukają schronienia przed mrozem. Na miejsca swojego pobytu wybierają pustostany i piwnice. Tegoroczna zima nie daje się mocno we znaki, jednak przebywanie w niskich temperaturach może mieć poważne konsekwencje. Zwłaszcza, że niektórzy bezdomni spożywają alkohol jako sposób na „rozgrzewkę”. Straż miejska wielokrotnie apeluje o wrażliwość na los bezdomnych i informowanie o miejscach ich pobytu.

Pruszkowscy funkcjonariusze regularnie sprawdzają pustostany. Przed świętami strażnicy udzielili pomocy trzem mężczyznom. – Pierwszy z mężczyzn, zgłosił się sam do naszej jednostki prosząc o pomoc. Dwóch kolejnych, strażnicy odnaleźli w kontrolowanych miejscach przebywania osób bezdomnych i samotnych – informuje pruszkowska straż miejska.

Mężczyźni uzyskali niezbędną pomoc medyczną, a następnie trafili do noclegowni i ogrzewalni. Systematyczne kontrole prowadzone przez straż miejską przynoszą efekty, jednak pamiętajmy, że pomóc może każdy. Prosty gest może uratować komuś życie. – Nie pozostańmy obojętni widząc na swojej drodze lub posiadając informacje o osobach narażonych na wyziębienie organizmu, wymagających pomocy. Reagujmy również w sytuacjach kiedy napotkamy na swojej drodze osoby, które będą w stanie upojenia alkoholowego – apelują strażnicy miejscy.

Informacje o osobach bezdomnych można przekazywać pod bezpłatny numer 986 bądź na adres e-mail: kierownikzmiany@strazmiejska.pruszkow.pl.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.