Strażnicy pochwalili się nowym radiowozem

Grodzisk Maz.

Strażnicy miejscy z grodziskiego ekopatrolu mogą już korzystać z nowego radiowozu do przewozu odłowionych zwierząt oraz sprzętu specjalistycznego. Dzięki temu ich praca ma być skuteczniejsza.

Zakup radiowozu dla ekopatrolu nie należał do łatwych zadań. W tym przypadku wskazana była cierpliwość, gdyż dopiero trzecie postępowanie przetargowe, które rozstrzygnięto w lipcu zakończyło się sukcesem. Pojazd kosztował blisko 45 tys. zł. 

Radiowóz trafił do rąk strażników wraz z początkiem września. Ekopatrol nie omieszkał pochwalić się swoim nabytkiem. – Dacia Dokker VAN została zaprezentowana podczas „Dnia Straży Miejskiej”. Zakup nowego samochodu nie tylko ułatwi realizację wykonywanych zadań, ale wpłynie również na ich skuteczność i intensywność. Samochód ma wydzieloną część przewozową z odrębnym oświetleniem oraz ścianami i podłogą zabezpieczonymi specjalnymi uchwytami ułatwiającym utrzymanie czystości. Dodatkowo w radiowozie znajdą się rękawice, chwytaki, transportery – informuje grodziski urząd.

Teraz grodziski ekopatrol jest w pełni przygotowany do pełnienia swojej roli. Strażnicy posiadają również czytniki, dzięki którym mogą ujawnić numer identyfikacyjny psa lub kota. Umożliwia to szybki powrót zagubionego zwierzaka do właściciela. W innym przypadku czworonogi trafiają pod opiekę specjalistów.

Grodziski ekopatrol został utworzony w kwietniu br.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.