Strażnicy ostrzegają przed oszustami

Milanówek

Wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodami na „wnuczka”, „urzędnika” i „policjanta” to niestety wciąż plaga. Do kilku takich zdarzeń doszło ostatnio w Milanówku. Straż miejska organizuje serię spotkań dla seniorów, na których wyjaśni jak uchronić się przez oszustami.

W tego typu przestępstwach specjalizują się już całe gangi. W czwartek, 5 maja, Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało członków polskiej szajki, która działała nie tylko w kraju, ale też w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Oszustów nie brakuje też w naszym regionie. Jak najczęściej wygląda próba wyłudzenia? – Metod tego rodzaju działań istnieje naprawdę wiele. Wyłudzający kontaktują się z potencjalną ofiarą telefonicznie, a coraz częstszymi przypadkami jest wchodzenie na teren posesji i wyłudzanie pieniędzy za zaległe rachunki, za gaz czy prąd. Oszuści podają się za wnuczka, pracownika urzędu lub instytucji energetycznych czy gazowych. Na terenie naszego miasta również zgłoszone zostało już kilka takich prób. Dlatego prosimy o czujność i nie przekazywanie pieniędzy osobom niezweryfikowanym – informują milanowscy strażnicy miejscy.

I zapowiadają cykl spotkań z seniorami. Pierwsze odbędzie się w środę, 11 maja, o godz. 10.00 w sali konferencyjnej urzędu miasta przy ul. Spacerowej 4.

Do apelu o ostrożność przyłącza się także redakcja WPR24. Naszym czytelnikom przypominamy, że ani funkcjonariusze, ani urzędnicy nie mają prawa prosić o przekazanie pieniędzy. W przypadku podejrzenia telefonicznego kontaktu ze strony fałszywego wnuczka, incydent natychmiast należy zgłosić policji lub straży miejskiej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.