Strażnicy miejscy kontrolują piece

Grodzisk Maz.

Jak twierdzą strażnicy nie ma taryfy ulgowej i zapowiadają kontrole palenisk. Ochłodzenie spowodowało, że wiele domostw włączyło już ogrzewanie, ale niestety nie wszystko palą tym, czym powinni...

– Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim będzie dalej z większą determinacją kontynuować kontrole palenisk w związku z działaniami ekologicznymi przeciwko zanieczyszczaniu powietrza, a tym samym truciu okolicznych mieszkańców. Słupy dymów powoli unoszą się z kominów – informują grodziscy strażnicy.

Działania kontrolne opierają się o specjalne upoważnienia wydane przez burmistrza Grodziska Mazowieckiego na mocy ustawy mówiącej o prawie ochrony środowiska. Takie zezwolenie ma uprawniać do wejścia na posesję i sprawdzenia czym domownicy palą w piecach. Wiele osób niestety wrzuca do kotła płyty meblowe, stolarkę okienną czy nawet plastikowe butelki. 

Kontrole są niezapowiedziane, ale określone w ramach czasowych. – Kontrole palenisk w nieruchomościach prywatnych mogą być prowadzone w godzinach 6.00-22.00, a na terenach, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza przez całą dobę – podają strażnicy z Grodziska Mazowieckiego. 

Ponadto, ci którzy będą utrudniać wykonywanie czynności przez strażników muszą liczyć się z tym, że popełniają przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Odmowa wpuszczenia strażnika na posesję będzie skutkowała wezwaniem policji. Czy strażnicy poskromią zatruwające atmosferę i dymiące kominy? Dowiemy się po czasie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.