Strażnica prawie gotowa

Brwinów

Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach niebawem zaprezentuje się w nowej odsłonie. Remont strażnicy trwał od września.

Strażacy z Biskupic mieli problem, gdyż brakowało im miejsca, gdzie mogliby przechowywać wozy. W dyspozycji jednostki są trzy pojazdy, z czego dwa były garażowane w OSP. Jeden samochód trafił pod opiekę strażaka, który udostępnił miejsce na własnej działce.

Gmina Brwinów postanowiła rozbudować strażnicę. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku wszystko będzie gotowe. – Budynek jest skończony, ale do zrobienia została jeszcze jedna rzecz. W tej chwili są wylane betony i podłoga musi przez dwa tygodnie dobrze wyschnąć. Następnie będzie położona żywica i wówczas wszystko zostanie zakończone. Żadne prace budowlane w tej chwili już się nie toczą – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

W końcu wszystkie samochody będą w jednym miejscu. Z pewnością ułatwi to pracę strażakom. – W starym garażu, który jest po lewej stronie budynku będą stały dwa samochody. Samochód ciężki marki Mercedes znajdzie się w nowym garażu – mówi burmistrz Brwinowa.

Działka jest stosunkowo niewielka. W związku z tym nie było możliwości poszerzenia starego garażu. W ten sposób strażnica będzie zamknięta. Wcześniej wykonaliśmy remonty, wymianę dachu, zagospodarowanie terenu, miejsca parkingowe, oświetlenie. Jak skończymy garaż to budynek OSP Biskupice będzie w pełni zmodernizowany – tłumaczy Kosiński.

Gmina Brwinów na modernizację OSP Biskupice pozyskała dotację w wysokości 55 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji kształtuje się na poziomie 130 tys. zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.