Strażacy z dofinansowaniem

Region

Dwie jednostki OSP z naszego regionu otrzymają dofinansowanie na zakup nowych pojazdów. Środki przekazał samorząd województwa mazowieckiego.

To już kolejna pula pieniędzy jaka z województwa trafia do strażaków. –Zawsze podkreślamy rolę ochotniczych straży pożarnych, bo ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza jest nieoceniony. Zwłaszcza, że heroiczna praca, jakiej się podejmują druhowie, jest wyrazem ich dodatkowych pasji i poczucia odpowiedzialności za lokalną społeczność – mówi Adam Struzik, marszałek województwa. – Niedawno przeznaczyliśmy 5 mln zł na remonty strażnic, teraz przyznaliśmy konkretnym gminom wsparcie na zakup samochodów, które są im niezbędne do prawidłowego przeprowadzania akcji ratunkowych. 

Dofinansowanie otrzymają również jednostki z naszego regionu. Do OSP Biskupice trafi 130 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dofinansowanie tej samej wysokości otrzyma OSP z Grodziska Mazowieckiego, która planuje zakupić wóz nieco większych gabarytów. W grodziskiej strażnicyma siebowiem pojawić cieżki wóz ratowniczo-gaśniczy.

Dotychczas samorząd województwa przeznaczył na wsparcie OSP już 67,4 mln zł, co pozwoliło jednostkom na zakup 659 specjalistycznych wozów, 36 łodzi oraz ok. 690 pomp

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.