Strażacy sprzątają po „Barbarze”

Region

Orkan „Barbara” mocno daje się we znaki. Na terenie całej Polski strażacy interweniowali 1100 razy. W naszym regionie również walczą ze skutkami silnego wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oświadczenie o silnym wietrze z północnego zachodu, którego średnia prędkość to 30-40 km/h, jednak w porywach może sięgać nawet do 80 km/h. Żywioł dał o sobie znać również w naszym regionie. – Ne prowadzimy jakiś zmasowanych i wielkich działań. Mieliśmy około 20 zgłoszeń, wszystkie sukcesywnie realizujemy – mówi nam kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – Interwencje dotyczą głównie połamanych drzew, uszkodzonych elementów dachu. Nikt nie został poszkodowany. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z Michałowic i Piastowa – dodaje.

Strażacy z powiatu grodziskiego również mają pełne ręce roboty. – Ogólnie mieliśmy około 20 zgłoszeń, nowe wciąż napływają  – informuje nas dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Nie było osób poszkodowanych, budynki również nie zostały uszkodzone. Nasze działania głównie polegają na usuwaniu drze, które spadły na jednię lub linie energetyczne – zaznacza.

Ze skutkami silnego wiatru „walczyła” również Warszawska Kolej Dojazdowa. Około godz. 7.00 pomiędzy przystankami Tworki i Malichy drzewo przewróciło się na tor nr 2 i uszkodziło trakcje. Usuwanie drzewa zakończyło się o godz. 8.40, wtedy przywrócono ruch na torze.

Według synoptyków silny wiatr ma wiać co najmniej do godziny 15.00.
 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.