Strażacy ochotnicy kupią nowy sprzęt

Region

Prawie 600 tys zł z budżetu samorządu województwa mazowieckiego trafi do jednostek ochotniczej straży pożarnej w naszym regionie. Pozwoli to m.in. na zakup nowych samochodów, kamery termowizyjnej i remont strażnic.

Umowę na dofinansowanie poszczególnych jednostek podpisali w miniony czwartek marszałek Adam Struzik i przedstawiciele gmin. Dzięki temu OSP W Grodzisku Mazowieckim otrzyma wsparcie na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego i remont wentylacji. Do Milanówka trafi 100 tys zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego i ponad 12 tys na naprawę dachu strażnicy. Nowy pojazd zakupią też strażacy z OSP w Nadarzynie. Druhowie z Brwinowa będą mogli sprawić sobie kamerę termiwizyjną. W OSP w Nowej Wsi wyremontowana zostanie posadzka.

– Strażacy zapracowali sobie na zaufanie społeczne nie tylko oczywistym systemem wartości, w którym na pierwszym miejscu jest życie ludzkie, ale także wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu ratownictwa. Zawsze z wielkim uznaniem i szacunkiem odnoszę się do ich pracy. To ludzie, którzy pomagają bez wahania i bezinteresownie. Chcemy, aby mogli pracować bezpiecznie, dlatego od 20 lat wspieramy ich zarówno finansowo, jak i przekazujemy specjalistyczny sprzęt oraz odzież – podkreślił marszałek Adam Struzik.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Strażacy ochotnicy kupią nowy sprzęt”

  1. Anonim pisze:

    600 000 złotych? Cóż to jest w morzu potrzeb Tadeusza Rydzyka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły