Strażacy liczą na naszą pomoc

Piastów

Są gotowi do akcji w każdym momencie. Pomagają każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. A teraz sami liczą na Waszą pomoc.

Straż pożarna w Piastowie wciąż się rozwija. W związku z tym w najbliższym czasie planowana jest rozbudowa Strażnicy przy ul. Warszawskiej 24 w Piastowie. Budynek OSP po modernizacji zyska dodatkowe miejsce garażowe dla nowego pojazdu oraz dodatkowa szatnia dla strażaków-ochotników, którzy do tej pory nie mieli swoich szafek – z braku miejsca. Projekt rozbudowy został przygotowany tak, aby zminimalizować wszelkie koszty. Dotychczasowy przejazd pod wieżą strażacką zaadaptowany zostanie na przelotowy garaż i połączony z pozostałymi boksami. Nad częścią nowo wybudowanego garażu znajdzie się sala szkoleniowa. Strażacy uzyskali już pozwolenie na budowę wydane przez Starostę Powiatu Pruszkowskiego. Szacowany koszt inwestycji to 200 tys zł., a prace z nią związane w większości zostaną wykonane przez strażaków w czynie społecznym.

Bez przychylności mieszkańców, sponsorów, firm i instytucji zewnętrznych nie jesteśmy w stanie sami finansowo zrealizować ważnego przedsięwzięcia w piastowskiej strażnicy. Zawsze mogliście liczyć na naszą pomoc, teraz my liczymy na Państwa! – czytamy apel strażaków na stronie zbiórki na portalu Zrzutka.pl. Datki na rozbudowę strażnicy można wpłacać poprzez portal zrzutka.pl, klikając tutaj. Zbiórka będzie dostępna do końca września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Strażacy liczą na naszą pomoc”

 1. Luki pisze:

  Place zabaw dla dzieci w Piastowie to wstyd i hańba!!!!!!!!!!

 2. Olo pisze:

  Zamiast kupować zardzewiałą lokomotywę, trzeba było dać na remont Straży Pożarnej…

 3. G pisze:

  Piastów a raczej mundurowi są różnie postrzegani. W 2019 namierzyli w Policji koniochlasta internetowego.

 4. Anna S pisze:

  Nie dawać żadnych pieniędzy na złodziei i pijaków!!!

 5. Olo pisze:

  Lokomotywę będą mieli, to nie wystarczy?

 6. Tomek pisze:

  Nasi kochani radni kupili lokomotywę że złomu….
  A na OSP potrzebna zbiórka mieszkańców…..
  Bawimy się 😁😁😁

 7. Tomasz pisze:

  Przypomnijcie proszę gdzie to strażacy celowo podpalali aby potem móc gasić?

 8. Denis pisze:

  Rozbudowa może i potrzebna ale burmistrza nie stać na 200 tys. za to wstać było na 80 mln na beznadziejne LO Mickiewicza, które powinno być rozbudowane i utrztlymywane z pieniędzy powiatu a nie koszt mista Piastowa

 9. Jan pisze:

  Czapki z głów. Szacun dla strażaków.

 10. Mark pisze:

  Bob i na naprawę twej głowy!

 11. Nawrosante pisze:

  Złamanego grosza nie dam na tych pachnących benzyną strażaków. Za dużo widziałem.

 12. End pisze:

  miasto Piastów już zostało tak zadłużone przez burmistrza Szuplewskiego, że za chwilę samo będzie robiło zbiórkę na swoje wypłaty

 13. Hi pisze:

  A policji to nie pomożecie??.przy targu , kościołach ,sklepach rozstawić puszki na zbiórkę.

 14. irk pisze:

  Ostatnio spacerowałem z psem w okolicach autostrady rejon MOP Brwinów na pasie awaryjny stał popsuty samochód. Zabezpieczał go wóz strażacki w obsadzie 5 strażaków i wóz policyjny z dwoma policjantami.
  Po pierwsze powinni stać z tyłu po drugie 8 osób plus sprzęt do zabezpieczenia jednego samochodu, druga straż wcześniej odjechała.
  Przy takim marnotrastwie pieniędzy nigdy nie będzie dobrze. Strażacy mają płacone za interwencje dlatego często do drobnej stłuczki przyjeżdża 2 wozy

 15. Bob pisze:

  2 mld na TVP a nie ma 200 tysięcy ….

 16. xyz pisze:

  Nasz Piastów i Burmistrz Szuplewski niech pomogą. Przecież on był kiedyś w straży i jego zastępca Bernard Adamowicz chyba również? Jak by wybory były w tym roku to i straż by coś dostała.

 17. Sympatyk OSP pisze:

  Popieram jesteśmy dla każdego mieszkańca bez wyjątku OSP Brwinów wspiera,działamy razem w tej samej sprawie🚒

  • Szupli pisze:

   Jak się dowiedzieliśmy w Gminie Brwinów przez ostatnie dwa miesiące strażacy wyjeżdżali do pożarów, aż 38 razy. Najczęściej paliły się pustostany. Teraz już wiadomo, że podpalali je strażacy ochotnicy.

   Od rzecznika KPP Pruszków, dowiedzieliśmy się, że policjanci z Brwinowa zatrzymali w tej sprawie 3 mężczyzn w wieku od 24 do 33 lat. Są oni podejrzani o uszkodzenie opuszczonych pomieszczeń i budynków poprzez ich podpalenie.
   Dwaj mężczyźni usłyszeli po 6 zarzutów, trzeci 4 zarzuty. Wobec dwóch osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast trzeciego prokurator objął dozorem policyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły