Strategia rozwoju do aktualizacji

Piastów

Piastów myśli o przyszłości i w tym celu chce zaktualizować strategię zrównoważonego rozwoju miasta. Głos w sprawie mogą zabrać również mieszkańcy. Dla nich urząd przygotował ankietę, którą można wypełnić do 30 maja.

Strategia pozwala uszeregować cele oraz zadania, które pozwalają poprawić stan miasta, a także wpływają na jakość życia mieszkańców. Z pewnością jej posiadanie to ułatwienie. Strategia to swego rodzaju lista zadań, którą trzeba stopniowo realizować. Piastów ma już taki dokument, ale chce przygotować jego aktualizację. – Mamy przyjętą strategię rozwoju miasta, która wyznacza nasze cele do 2020 roku. Podjęliśmy decyzję o jej aktualizacji do 2030 roku. Rozpoczęliśmy również procedurę konsultacyjną. Chcemy poznać głos mieszkańców – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Powszechnie wiadomo, że bolączką miasta są drogi. Mieszkańcy zastanawiają, kiedy magistrat zajmie się kolejnymi ulicami. W tym roku urząd ogłosił przetargi na modernizacją m.in. ul. Popiełuszki, ul. Dąbrowskiego czy ul. Ogrodowej. Oprócz tego są również inne zadania. – Musimy zachować pewną kolejność. Chodzi o to, żeby działać z myślą o przyszłości. Środki angażowane są tam, gdzie to konieczne. Wykonanie remontu drogi to praca z myślą o przyszłości, ponieważ będzie ona służyła przez lata. Musimy posiadać wizję na 15-20 lat do przodu, gdyż pozwoli nam to dbać o rozwój miasta. Zaczynamy kształtować centrum miasta, zajmujemy się kwestią rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Mickiewicza oraz budową hali sportowej. Modernizujemy MOSiR, który prezentuje się fajnie. W lato planujemy budową bocznej płyty. Pamiętamy także o mieszkaniach komunalnych. Wśród naszych celów jest także poprawa bezpieczeństwa. Myślimy o zainstalowaniu monitoringu – wyjaśnia Szuplewski.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do strategii zrównoważonego rozwoju miasta. W jaki sposób? Wystarczy do 30 maja wypełnić ankietę. Formularz można wypełnić i przesłać drogą internetową. Ankietę można pobrać tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.