Stop smog w Michałowicach

Michałowice

Działania antysmogowe nie są właściwie już wielką innowacją. To raczej standardowe działania, głównie samorządów, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Nie inaczej jest w przypadku programu, który właśnie rozpoczął się w ginie Michałowice.

Pilotażowy program „Wdrażanie działań antysmogowych w Gminie Michałowice” wystartował 9 maja. Ma na celu przeciwdziałanie zjawisku smogu. W programie mogą wziąć udział mieszkańcy gminy, którzy planują wymianę wysokoemisyjnego ogrzewania, wymianę drzwi, okien, czy ocieplenie domu, a także przestarzałego źródła ciepła.

Program polega na pomocy w poszukiwaniu środków do realizacji tych inwestycji. Dzięki niemu będzie można skorzystać z programów dotacyjnych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej itp.

Jak wziąć udział w programie? Należy się do niego zgłosić: online, przez infolinię (577 757 122) lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy Michałowice w pok. 0.

Jak działa program? Eksperci z firmy Global ECO dobierają program do sytuacji danego mieszkańca, zarówno finansowej, jak i mieszkaniowej. Następnie pomagają w przejściu wszystkich procedur. Dokonują indywidualnej oceny technicznej domu (np. badanie termowizyjne), szukają najpilniejszych potrzeb budynku i dobierają nowy, ekologiczny system ogrzewania. Po wszystkim pomagają rozliczyć dotację.

Udział w programie jest darmowy i niezobowiązujący, ale uwaga! Ilość miejsc w programie jest ograniczona. Na zgłoszenia michałowicki magistrat czeka do 27 maja. Więcej na ten temat tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Stop smog w Michałowicach”

  1. Gosc pisze:

    Gazu w magazynach mamy na 1,5 miesiąca, ciekawi mnie co gmina zaproponuje na jesieni i w zimie do ogrzania mieszkańcom. Pewnie ekologiczne waciaki.

  2. antyekolog pisze:

    Bezczelność działań ekologicznych terrorystów osiąga swoje apogeum!
    WPR24 miejcie resztki godności!
    Nie publikujcie takich newsów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły