Stawy Walczewskiego będą jeszcze piękniejsze

Grodzisk Maz.

Grodziskie Stawy Walczewskiego to jedno z miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców Grodziska i okolic. To piękne miejsce co jakiś czas jest wzbogacane o nowe elementy. W najbliższym czasie pojawi się tu nowy plac zabaw oraz dodatkowe nasadzenia zieleni.

Magistrat z Grodziska Mazowieckiego już ogłosił przetarg kolejne „upiększenie” terenów wokół Stawów Walczewskiego. Zadanie obejmuje budowę nowego placu zabaw z szeregiem atrakcji dla najmłodszych. Z jakich zabawek będą mogły korzystać dzieci? Na placu zabaw pojawi się piramida linowa, bujaki sprężynowe, piaskownica archeologiczna huśtawki: potrójna i taran. Ciekawostką będą drewniane domki na balach z elementami wspinaczkowymi i zjeżdżalnią. Dla ruchliwych maluchów przygotowany zostanie zestaw sprawnościowy w kształcie ryby oraz piramida linowa.

To jednak nie koniec nowości. W ramach inwestycji na terenie stawów mają pojawić się również inne elementy, które cieszą się dużą popularnością. Chodzi o stoły piknikowe i leżaki. Całości dopełnią lunety, kaczkomat oraz elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci.

Stawy Walczewskiego wzbogacą się również o nowe nasadzenia.

Wszystkie nowe elementy mają się pojawić na stawach do 15 maja przyszłego roku. Dodatkowo firma, która wygra przetarg przez kolejne 12 miesięcy będzie odpowiadać za pielęgnacje urządzonej zieleni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.