Stawy Walczewskiego będą jeszcze piękniejsze

Grodzisk Maz.

Grodziskie Stawy Walczewskiego to jedno z miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców Grodziska i okolic. To piękne miejsce co jakiś czas jest wzbogacane o nowe elementy. W najbliższym czasie pojawi się tu nowy plac zabaw oraz dodatkowe nasadzenia zieleni.

Magistrat z Grodziska Mazowieckiego już ogłosił przetarg kolejne „upiększenie” terenów wokół Stawów Walczewskiego. Zadanie obejmuje budowę nowego placu zabaw z szeregiem atrakcji dla najmłodszych. Z jakich zabawek będą mogły korzystać dzieci? Na placu zabaw pojawi się piramida linowa, bujaki sprężynowe, piaskownica archeologiczna huśtawki: potrójna i taran. Ciekawostką będą drewniane domki na balach z elementami wspinaczkowymi i zjeżdżalnią. Dla ruchliwych maluchów przygotowany zostanie zestaw sprawnościowy w kształcie ryby oraz piramida linowa.

To jednak nie koniec nowości. W ramach inwestycji na terenie stawów mają pojawić się również inne elementy, które cieszą się dużą popularnością. Chodzi o stoły piknikowe i leżaki. Całości dopełnią lunety, kaczkomat oraz elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci.

Stawy Walczewskiego wzbogacą się również o nowe nasadzenia.

Wszystkie nowe elementy mają się pojawić na stawach do 15 maja przyszłego roku. Dodatkowo firma, która wygra przetarg przez kolejne 12 miesięcy będzie odpowiadać za pielęgnacje urządzonej zieleni.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.