Stawki za śmieci szybują w górę

Pruszków

Nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców Pruszkowa. Od 1 czerwca wzrosła stawka za odbiór odpadów komunalnych. Zapłacimy więcej za śmieci segregowane i niesegregowane.

Do tej pory za odbiór odpadów segregowanych mieszkańcy Pruszkowa płacili 17 zł od osoby. W przypadku odpadów zmieszanych kwota wynosiła 28 zł od osoby. Od czerwca ceny za odbiór odpadów poszybowały w górę. I to ponad dwukrotnie!

Jeśli segregujemy śmieci to za ich odbiór od 1 czerwca zapłacimy 35 zł od osoby. Natomiast za odbiór śmieci niesegregowanych trzeba będzie zapłacić 70 zł od osoby.

Skąd taki skok stawki? – Wysokość stawki wynika z oferty złożonej przez Wykonawcę podczas procedury przetargu nieograniczonego – informuje pruszkowski magistrat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 118

118 odpowiedzi na “Stawki za śmieci szybują w górę”

 1. Klara pisze:

  zróbmy protest

  • mtxx pisze:

   Koniecznie, Jaja sobie z nas robią, posortuj, posegreguj im śmieci i jeszcze więcej za to zapłać !!! > nie ma na to zgody !!!

 2. Klara pisze:

  Zróbmy protest, to szaleństwo, czują się bezkarni, więcej na Makucha nie zagłosuję

 3. Klara pisze:

  Niech ktoś zorganizuje protest przed Urzędem, chętnie przyjdę!!!!

 4. Paolo pisze:

  W Gminie Brwinow jest jeszcze drożej niz w Pruszkowie…

 5. kik pisze:

  Monopolista nie może dyktować cen.

 6. gaga pisze:

  hańba, chyba najdroższe , śmieci w mazowieckim. Nawet Warszawa ma w obecnej chwili tańsze, bo 60 zł od lokalu. U nas 4-osobowa rodzina to koszt 140 zł miesięcznie, to lekka przesada. Faktem jest. że mamy zakład komunalny , ale nie jest obowiązkiem zawierania z nimi umowy. Trzeba poszukać tańszego odbiory. Wybraliśmy komunistycznych radnych to tak mamy- przykre.

 7. X pisze:

  Z jednej strony mega beka że nawet zamordowanie ludzi nie wywołuje takiej dyskusji jak ogłoszenie – śmieci teraz będą o dwa kebaby droższe.

  Chociaz uwazam że przy takiej cenie to w śmieciarce powinien jeździć pan w garniturze który bedzie przychodził do mieszkańcow odebrać ich śmieci prosto z domu.

  61 tys mieszkańców razy 35 zł to 2 135 000 zł. A poprzednio starczało około 1 mln miesięcznie.

  • paca pisze:

   Przypuszczam że ilość zadeklarowanych mieszkańców jest daleka od 61 tys. I znowu brakuje. Teraz trzeba zatrudnić nowych urzędasów którzy będą dumać jak to zbilansować. A wszystko nie wychodząc zza biurka.

   • X pisze:

    Cóż mogę powiedzieć. Ciężko mi się zgodzić z urzędniczym podejściem typu skoro Miraż nie chce płacić to nie wszystkie Kózki, Karole i Grażyny płacą o 33% więcej i wtedy wyjdziemy na swoje.

    Ja na przykład, jako profesjonalista, bym znalazł rozwiązanie uczciwe tylko tam za mało płacą za takie rzeczy co sugeruje mi że zwyczajnie nie są zainteresowani uczciwym rozwiązaniem.

    • paca pisze:

     No to szkoda że cię tam nie ma. Tymczasem mają mój amatorski pomysł za darmo. O ja głupi 😵

     • X pisze:

      Tylko twój amatorski zakłada że ludzie zrobią to co trzeba. Pomysł że ludzie będą kupować worki i płacić za te śmieci które wyprodukowali jest głupi zwyczajnie. To taki sam pomysł jak – budowa domu wyjdzie taniej jeżeli nie zalozymy żadnych zamków i nie postawimy ogrodzenia. W końcu od 20 lat u naszych sąsiadów (którzy mają ogrodzenie i zamki w drzwiach) nikt nie pałętał się po posesji ani nie wchodził do domu. Bo ludzie są porządni i nie wchodzą tam gdzie nie powinni.

 8. obecna... pisze:

  Jeszcze,żeby tak szybko sprzątali śmietniki, jak podnoszą cenę to byłoby ok …
  władze miasta miały negocjować cenę…i wynegocjowali..granda i tyle

 9. PM pisze:

  RM i UM Pruszków tłumaczą podwyżkę tym, że dostali taką cenę w przetargu w którym startowała jedna firma.
  Tak, jakby ktoś się nie domyślił, ta firma to MZO w Pruszkowie.
  Cytat ze strony MZO:
  „Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie utworzony został przez Radę Miejską Pruszkowa w grudniu 1991 roku. Kapitał założycielski stanowi własność miasta Pruszkowa.”
  Jednym słowem okazuje się, że właściciel nie ma wpływu na swoją firmę.
  Te tłumaczenie włodarzy miasta jest absurdalne.
  Wygląda to tak jakby ręka działała niezależnie od reszty ciała w tym mózgu który wszystkim zawiaduje.
  Po drugie należy podkreślić, że Pruszków od wielu lat inwestował ogromne środki w MZO (linie technologiczne).
  Oznacza to, że MZO już od dawna był przygotowany (nie tak jak Wawa) do segregacji odpadów zgodnie z wytycznymi EU.
  W innych miastach które bagatelizowały problem segregacji śmieci jestem w stanie zrozumieć te podwyżki. Te miasta aktualnie muszą na gwałt inwestować w nowe linie technologiczne w swoich zakładach oczyszczania.

  • paca pisze:

   Taki kuriozalny przypadek ale prawdziwy. Ktoś ma posiadłość z olbrzymim trawnikiem i wieloma drzewami. W zasadzie tam nie mieszka, jedynie bywa. Ma umyślnego który kosi eleganckim traktorkiem i grabi liście. Taki pokos skutkuje kilkuset workami odpadów zielonych. Jest na tyle przyzwoity że worki daje swoje. Zameldowana jest 1 osoba i za tyle się płaci. Aby odebrać te odpady trzeba przyjechać wielokrotnie.
   Chociaż dotyczy to szczególnego rodzaju odpadów to ilustruje bezsens takiego sposobu rozliczania. Bez sensu jest również próba mierzenia zuzyciem wody czy metrami kwadratowymi.
   To w PRL rozliczało się ogrzewanie metrami kw. a wodę ilością osób. Wtedy znano dość dokładnie faktyczną ilość mieszkanców lokali. W zimie otwierało się okna. Wody w PRL statystyczny mieszkaniec zużywał 7 m. Opomiarowanie wody zredukowało zużycie do ca 3 m. Opomiarujmy śmieci pojemnikami lub workami. Żeby było tak jak było. To było normalne i właściwe. Kto zapłacił za siebie często uważa że wolno mu wyrzucać bez ograniczeń. Jeśli każdy worek będzie płatny wtedy zacznie myśleć inaczej. Tyle samo zapłaci żyjący wg zasad „zero waste” który z pojemnika w ogóle nie korzysta. Urawniłowka to relikt komunizmu, system generujący zbędne koszty i demoralizujący.

   • Wilku starszy pisze:

    Pomysl pacanie jak dopiero wtedy zaczną wyglądać polskie lasy?!!!

    • paca pisze:

     Mało kto jest na tyle bezczelny żeby wyrzucać śmieci do lasu stary cymbale. Za to ściemnić ilość mieszkańców przychodzi znacznie łatwiej. Czy teraz nie ma w ogóle porzuconych śmieci ? Na pewno są. 60 tys mieszkanców a za ilu się zbiera ?

     • Zad pisze:

      Skąd wiesz że mało kto jest na tyle bedmszczelny. Ja pamiętam jak jeszcze przed przymusowa opłata za śmieci wyglądały lasy.
      Jest masa bezczelnych ludzi tylko obecnie im się to zwyczajnie nieoplaca.

     • paca pisze:

      A więc@Zad i @Dad niech wszyscy wrzucają do woli ? Także ci którzy wyrzucali do lasu ? Na pewno uczciwie zapłacą 😉 Jeśli wyeliminowanie leśnych śmieciarzy jest ponad nasze siły to szykujmy się na kolejne podwyżki. Część lasów może trzeba będzie wyciąć i przeznaczyć na wysypiska.

     • X pisze:

      @paca biorąc pod uwagę że pamiętam jak wyglądały polskie lasy gdy przepisu działały jak ty sugerujesz vs to jak wyglądają teraz to ja wiem że Twój pomysł jest bez sensu.
      Dziś możesz zaniżyć liczbę osób w lokalu. Ale całkowicie nie uciekniesz z tego systemu. Dlatego leśnych śmiechów obecnie prawie nie ma.

      Natomiast ty sugerujesz że leśnych śmieciowe nie ma bo ludzie porządni. Nie jest to prawda.

     • Z pisze:

      Praca tak jak pisałem. Obecne rozwiązanie jest złe. Twoje jeszcze górze.

    • paca pisze:

     Ilu osobników liczy twoja sfora ? Za ilu płacisz ? Pasuje ci ten układ bo ściemniasz ?

     • Dad pisze:

      5 płacę za 5. Ten układ jest zly, proponowany przez ciebie jeszcze gorszy choć dla mnie akurat byłby korzystniejszy bo ja leniwy jestem i mało śmieci produkuje więc w obecnym układzie na pewno dopłacam za innych.

 10. Marta pisze:

  W Brwinowie za to 33 zł za osobę (podwyżka ponad 100%, było 16 zł). w tej opłacie raczą zabrać jedynie 2 worki odpadów zielonych w miesiącu! uważam, że to skandal. Płać jak za zboże i radź sobie sam – pozostają worki płatne za jedyne 12 zł za worek!

  • none pisze:

   Dokładnie tak – cena wzrosła o ponad 100%, a nadal odbierają tylko 2 worki zielonego raz w miesiącu. A przez te 2-3 tygodnie sobie leżą i śmierdzą dookoła. Plastiki, papier, szkło – też raz w miesiącu. Masakra jakaś.

 11. Ja pisze:

  Najpierw zrobić porządek ze śmietnikami. Na osiedlu Staszica wołają o pomstę do nieba.

 12. PM pisze:

  Czy ktoś policzył ile będą teraz śmieci kosztowały przeciętną rodzinę mieszkającą w Pruszkowie w budownictwie wielorodzinnym.
  Rodzina 3 osobowa (2 dorosłych + 1 dziecko) miesięcznie po podwyżce miesięcznie za śmieci będzie musiała zapłacić 105zł (rocznie 1260zł)
  Rodzina 4 osobowa (2 dorosłych + 2 dzieci) miesięcznie po podwyżce miesięcznie za śmieci będzie musiała zapłacić 140zł (rocznie 1680zł)
  To jest jakiś kosmos. Stąd Ci ludzie w Radzie Miasta się wzięli?
  Tak wybrali ich mieszkańcy Pruszkowa.
  Jak ich wybrali mieszkańcy to jednocześnie mogą ich odwołać (oby jak najszybciej)
  Przecież tak naprawdę za śmieci płacimy jedynie za śmieci nie segregowane (jakiej wielkości pojemnik w miesiącu jest w stanie zapełnić taka 3 lub 4 osobowa rodzina? 60 – 100 litrów?). Śmieci segregowane czyli plastik, papier, szkło to są odpady podlegające recyklingowi za które zakład oczyszczania dostaje pieniądze!!!
  Wychodzi na to, że po podwyżce jeden kubeł śmieci wyrzucany tygodniowo będzie kosztował 3 osobową rodzinę 26zł a rodzinę 4 osobową 35zł.
  Dodatkowo należny podkreślić, że w Pruszków ma swój zakład oczyszczania miasta w postaci MZO.
  Czyżby choroba panująca w Wawie (u nich chyba też jakieś absurdalne pomysły i ceny na śmieci zapanowały) przeniosła się na Pruszków?

  • Z pisze:

   No za 70 zł miesięcznie, to ja bym mógł te śmieci kurierem wysyłać na wysypisko a nie jakąś brudną śmieciarką.

 13. loki pisze:

  śmieci muszą kosztować, ale to za drogo i zbyt gwałtowny wzrost, skoro tak drogo być musi, to niestety miasto powinno partycypować, sprzedać coś lub przestać utrzymywać, ewentualnie odchudzić biurokracje, nas nie stać na takie opłaty

 14. ed pisze:

  Złodzieje z pisu. Śmieci w górę, prąd w górę, w piekarni ceny z kosmosu, wędliny drogie, nie głosujecie na dudę! Ropa tania a na stacjach po 4 zł za litr chociaż powinno być przy tych cenach 2 zł. Tak nas doi dojna zmiana

  • MasterPruszków pisze:

   To nie jest w ogóle śmieszne ,tragedia, że ten PiS ma takie poparcie to w głowie mi się nie mieści… drukowane pieniązki niebawem nam gospodarkę położą na łopatki, ale mało kto rozumie co się dzieje, a pod pretekstem COVIDa można wszystko.

 15. obłuda pisze:

  edgarek się reklamował na klatkach bloków że zrobi zakupy w czasie pandemii, a tu prosze głosuje za podwyżkami dla ludzi!

 16. Piotr. pisze:

  Mam pytania. Dlaczego podwyżka 100%. czy ceny paliwa,płac,prądu itd. wzrosły 100%.Dla mnie jest to ukryty podatek.
  Może czas pomyśleć o odwołaniu Prezydenta.Wiem ,ze to Rada Miasta przegłosowała ale Pan Paweł Makuch nie kiwnął palcem aby poszukać alternatywnych rozwiązań.

 17. ................ pisze:

  PiS nie rządził w Pruszkowie.

 18. Rasul Allah pisze:

  Szanowni państwo, jeżeli nie zgadzamy się na tak wysokie ceny za wywóz nieczystości to trzeba zaprotestować, a nie tylko wylewać żale w internetach

  • PM pisze:

   Szanowni Państwo
   popieram w 100% przedmówcę. Jeśli Rada Miasta nie rozumie sytuacji tzn. to co zrobiła z podwyżkami to trzeba ją jak najszybciej odwołać!!!!

  • Klara pisze:

   Niech ktoś zaradny zorganizuje protest przed urzędem , chętnie przyjdę.

 19. B. pisze:

  11 za, 10 bez własnego zdania, dwoje nie przylazło. Super radę miasta wybraliśmy.

 20. Nasi wybrańcy:) pisze:

  ZA (11)
  Bąk PiotrBiskupski KrzysztofChlebiński KarolCzop EdgarKossakowska DorotaKotelecki JakubKulpa EugeniuszKurzela ElizaLewan OlgierdRybczyński JacekWidera Małgorzata
  PRZECIW (0)
  WSTRZYMUJĘ SIĘ (10)
  Białaszewska-Szmalec EwaDziudzi MartaKrupa DariuszMaliszewski MieczysławMazur KazimierzMoczuło JózefOsiński JózefSzachogłuchowicz GrzegorzSzczepaniak Anna MariaZagrajek Paweł
  BRAK GŁOSU (0)
  NIEOBECNI (2)
  Kurzela AndrzejWall Katrzyna

  • paca pisze:

   Może byli za ale się nie cieszyli. 😥
   A poważnie to, nie wiem jakim trybem, a może bez trybu, przy tego rodzaju decyzjach które sięgają do kieszeni obywateli, decydenci ( radni) i ewentualnie lobbyści powinni pojedynczo wyspowiadać się ze swoich decyzji. Może tak trzeba było ale to należy wykazać a jeśli któryś nie umie uzasadnić to wynocha z rady.

  • MasterPruszkow pisze:

   ale przekrtęt… trzeba wybrać nowych włodarzy a tych sobie już odpuścić skoro 10 nie miało zdania… i 2 w ogóle się nie pojawiło….

 21. Mark pisze:

  Tak jest kiedy mamy upolityczniony monopol na rynku.

 22. Poszkodowany pisze:

  Ciekawe jak to jest, są miejsca gdzie nie ma podwyżek, a nawet spuszczono symbolicznie 1 gr. Resztę dośpiewajcie sobie mili mieszkańcy sami. Wieść gminna wskazuje na przyczynę. Należy zająć się tą sprawą i uruchomić sprężyny, które zmienią wektor. To co się dzieje jest wielkim skokiem na naszą kasę. Ustawodawcy przekonywali przecież że będzie konkurencja na rynku, segregacje przyniesie duże zyski firmom, co przełoży się na spadek cen dla gospodarstw domowych, a co mamy. Dobrał się jakiś misiu do barci i żre miód i jeszcze każe sobie drogo płacić.

 23. Mark pisze:

  MZO jest monopolistą na rynku więc dyktuje ceny.

 24. Tomi pisze:

  Tylko wyjść na ulicę tego miasta i protestować

 25. Tomi pisze:

  Glosuj na PiS a na pewno smieći jeszcze nie ras podniosą

 26. Paweł Makóh pisze:

  Stawka 100 % góra a nawet śmietnika nie raczą na miejsce 4 metry odstawić

  • lennox pisze:

   Zostawiają na brzegu jezdni lub na środku ścieżki rowerowej. Raz, wkurzony, do pojemnika przyczepiłem tekst „Odstaw mnie tam, gdzie stałem”. I co ? Odstawili !!! Ale kartkę zerwali i dalej nie odstawiają. Nagminne.

 27. Paczkowianka? pisze:

  Dziękujemy Wam PO-KO – lokalnie pod nazwą… „dobro wspólne” !

  • gt5 pisze:

   Takie komentarze to sobie zostaw dla bezmózgów każdy wie że to pis za to jest odpowiedzialne

  • Anonim pisze:

   To wina ustawy, a podpisał ją długopisem Duda.

  • Robert pisze:

   Co ty wygadujesz – przeciez to robota PISu. Pewnie mają poustawianych kolesi w tych zakładach wywożenia śmieci. Jak nic ktoś tam niedługo dostanie podwyżke i premie za dobrze wykonaną robote. Kolejny Szumowski w rodzinki.

 28. ooo pisze:

  I tak taniej niż w Brwinowie, gdzie śmieći w blokach są liczone wg zużycia wody i dwóm osobom wychodzi 150 zł miesięcznie za mieszkanie o ile się myją częściej niż dwa razy na tydzień ;).

 29. Rafal pisze:

  Złodzieje na każdym polu gospodarki…
  Głosujcie dalej za dobrymi zmianami!

 30. TYM pisze:

  wszystko po yo aby samorządowcy mogli dalej finansować chore programy socjalne typu TBS- budownictwo komunalne- PARA PODATEK

 31. paca pisze:

  Gdy chcą wam zabrać kolejne pieniądze nie muszę robić kolejnej podwyżki. Mogą wprowadzić nowy rodzaj rozliczeń. Kiedyś X miał na posesji pojemnik dostosowanej wielkości i częstotliwość wywozu taką jaka była potrzebna. I za to płacił. Nie wystarczało to zwiększało się pojemnik albo częstotliwość. Nikogo nie obchodziło ile osób te śmieci wyprodukowało. I to było normalne i to powinno wrócić. Niech każdy płaci za siebie, za to co się należy. Rozpasana konsumpcja nie powinna być finansowana przez ludzi skromnych.

  • Zed pisze:

   Ale to chyba rząd PO-PSL wprowadził takie nowe rozwiązania za wywóz śmieci. I jeszcze na dokładkę w tej ustawie umieszczono zapis o zakazie dopłat przez samorząd do wywozu śmieci. A przy okazji to dawniejsze rozwiązania powodowały masowy nielegalny wywóz śmieci do lasów itp podrzucanie do innych miejsc aby dalej

   • gt5 pisze:

    NIE TO PIS ZMIENIŁ USTAWĘ, przestań kłamać manipulatorze i oszuście. Aparatczyk władzy

   • paca pisze:

    Zawsze część ludzi będzie nieuczciwa. Ale tych uczciwych należy sprawiedliwie rozliczać a nie łatać dziury ich kosztem. System jest chory, nie sprawdza się dlatego podwyżkom nie będzie końca. Niezależnie od tego kto go wprowadził powinien zostać zlikwidowany. PiS zmiata wszystko co poprzednicy zbudowali. Czemu akurat to oszczędzili ?

  • kaja pisze:

   zgadzam się w 100%

  • m pisze:

   A ja się nie chciało zamawiać większego pojemnika, to brało się worki i wyrzucało do rowu.

   • Z pisze:

    no i właśnie przez takich s…ynów to zostało zmienione na różne uśrednianie ilości osób żyjących w gospodarstwie i pobieranie od tego opłaty. Choć zgadzam się, że opłata w ten sposób uderza przede wszystkim w osoby, które nie marnotrawią surowców i nie produkują góry śmieci.

 32. paca pisze:

  To nie jest horrendalna podwyżka to jest podwyżka bandycka. 3. Czerwca dowiadujemy się że od 2 dni jest dwa razy drożej. Jeśli ktoś nie czyta WPR dowie się nie wiadomo kiedy. Na grzyba nam jakieś niby inicjatywy, jakieś guziki w sosie. Miasto powinno na głowie stawać żeby obywatele mieli niskie koszty. Nie chcemy nowych wstęg przecinanych. Chcemy taniej i sprawnej komunikacji śmieci przedszkoli.

 33. rasul allah pisze:

  jaki jest sens sortowania śmieci skoro śmieciarka wysypuje je z pojemników do jednego kontenera, które poźniej trafiają do sortowni ?

 34. ref pisze:

  Co za banda pisowskich złodziei. Kto normalny na dude teraz zagłosuje. Zmienili ustawę wprowadzili nowe zasady i teraz są tego efekty

 35. Gość pisze:

  Kogoś pogięło z tymi cenami. Taka polityka spowoduje zwiększenie ilości śmieci w lasach. Ludzie nie mają pieniędzy. Głupota i bezsens w tym mieście się szerzy.

  • Kasia pisze:

   Każdy ma obowiązkowo umowę na śmieci więc wywóz do lasu nic nie pomoże – na szczęście. Rosną koszty wszystkiego, paliwa, pracy ludzi, nie ma u nas porządnej przetwórni śmieci to i koszt rośnie ale głosujcie dalej na PIS który rozdaje a nie zainwestuje w przyszłość i ekologię jak np. żeby coś robić ze śmieciami. Myślicie, że co się z nimi dzieje w śmieciarce, magicznie znikają?

 36. badura pisze:

  Za chwile jak to wszędzie będą komentarze ze to wina PiSu. Opłaty za śmieci ustala i wprowadza miasto -gmina . W naszym mieście jest to rada miejska ( nie Prezydent Paweł Makuch ), nasza rada ustaliła przegłosowała taką metodę i stawkę opłaty, dodam tylko że w radzie miasta PiS nie ma większości a wynik głosowania jest na stronie http://pruszkow.esesja.pl/glosowanie/331559/9185ad6576504fd można sobie sprawdzić i pretensje mieć do swoich radnych na których oddaliście głosy. Pozdrawiam wszystkich mówiących że to wina PiSu Włącz myślenie nie działaj i powielaj automatycznie człowieku.

  • ref pisze:

   A KTO WPROWADZIŁ TAKĄ USTAWĘ, ŻE ZEZWALA NA TAKIE PODWYŻKI? WCZEŚNIEJ BYŁY LIMITY! KTO WPROWADZIŁ INNE ZASADY I REGULACJE? = TAK… TO PIS

   • paca pisze:

    Kto odbiera samorządom kolejne uprawnienia, np do decydowania o sposobie rozliczeń za wywóz śmieci?

    • Zed pisze:

     A odbiera ustawa uchwalona za PO-PSL, która zabrania samorządom dopłat do wywozu śmieci. Samorząd musi znaleźć sposób na samofinansowanie. Od osoby, od zużycia wody czy inny. To uchwała rada miasta i tam trzeba pytać dlaczego tak drogo.

     • Sosenka pisze:

      A od kiedy samorząd ma swoje pieniądze na dofinansowanie czego kolwiek. Jeżeli ma to z lokalnych podatków także z pitu czyli tak czy inaczej płacisz.

     • gt5 pisze:

      NIE KŁAM OSZUŚCIE PISOWSKI, WSZYSTKO JESTEŚ W STANIE USPRAWIEDLIWIĆ I ZRZUCIĆ WINĘ NA NIE RZĄDZĄCĄ OD 5 LAT!!!!!! PARTIĘ? CZY TY JESTEŚ NORMALNY?

     • X pisze:

      @Zed czyli sugerujesz, że ta ustawa PO jest zła i PIS jest za słabą partią żeby ją zmienić? Czy sugerujesz, że ta ustawa pasuje PISowi i gdyby PO jej nie przegłosowało to sami by to zrobili tylko od razu powiększając kwoty obciążające mieszkańców dwukrotnie?

   • Ja pisze:

    Prawdę piszesz

  • Robert pisze:

   Oczywiście że to PIS-owska robota, czekamy jeszcze na rekordowe podwyżki cen prądu – mam nadzieje ze pojawią się przed wyborami!!!!

  • ToTylkoJa pisze:

   Oczywiście że wina jest po stronie grupy przestępczej zwanej potocznie PiS, żadne modlitwy, insynuacje, kłamstwa, tego nie zmienią.

 37. Bol pisze:

  Urzedasy szukajcie tańszego wykonawcy!

 38. Będzie Waszmościów Pis chędożył w rzyć pisze:

  Bardzo dobrze, bardzo dobrze, suchy las albo piec… do tego doprowadzą, 17zł proszę pana, 35zł proszę pana a i 50zł proszę pana się znajdzie xD Dziękuję całuję rączki. A może podniosą panowie za wodę?

 39. elo pisze:

  No ale 500+ dostali, 13tą emeryture tyż. To macie z czego płacić??!?

 40. . pisze:

  I jeszcze myć śmieci każą żeby się na sortowni nie pobrudzili…
  Swoją drogą to pisiory tarcze zmontowały to niech płacą teraz za te podwyżki

 41. BOB pisze:

  czyli powiadasz że MZO czyli firma tak naprawdę miasta Pruszków wzrosły stawki żeby spółka z.o.o tak naprawdę miasta więcej zarobiła WTF czyli widzę że już nawet w Pruszkowie przestali się bawić

 42. Lukbor2 pisze:

  Opłaty 100% w górę a pensje 20% w dół. Ekstra…

 43. lukbor2 pisze:

  Opłaty w górę o 100% a w ramach tarczy obniżka pensji o 20% lub bezrobocie. Witamy w Polsce!

 44. zgred pisze:

  Niedawno rozsyłali chamskie pisma do właścicieli nieruchomości sugerujące że zaniżają ilość mieszkanców. Żądali odczytów wodomierzy. Widać słabe rezultaty. Teraz jeszcze bardziej będą kombinować bo to jest postawione na głowie. Powinno się wrzucać smieci wyłącznie do odpłatnych worków. Mało wyrzucasz – mało płacisz. Masz wielkopańską konsumpcję to bul.

  • Mini pisze:

   Dobry pomysł z tymi workami

   • Cweg pisze:

    Tylko niestety oszczędne sk…ny pojadą do lasu wyrzucać śmieci.

    • zgred pisze:

     Zawsze znajdą się tacy. Nie sposób ustalić w 100% rzetelnie ile osób mieszka w lokalu. To zależy głównie od uczciwości mieszkanców. Zgłasza się 1-2 osoby a wyrzuca za 4. Dlatego nie ma sensu szpiegowanie tylko ustalenie sposobu wprost.

     • Z pisze:

      Abonament masz ustawiony wprost. To wtedy te 20% które będzie wyrzucac w oficjalnych workach będzie płacić 150 zł zamiast 35 a reszta będzie kombinować.

     • zgred pisze:

      @z, nieprawda, koszt worków/pojemników powinien być tak zbilansowany żeby uczciwy człowiek wyszedł mniej więcej na to samo co było. Mając możliwość obniżenia kosztów niejednokrotnie zacznie to czynić. Jeśli ktoś produkuje tyle że wyjdzie mu 150 to jego ból. Nie mam wielkiego mniemania o naszym społeczeństwie ale jednak odwróciłbym proporcje – 20% będzie kombinować, reszta zachowa się raczej uczciwe. Poza tym mój pomysł ma gigantyczną przewagę, rzekłbym ważniejszą niż bilans – uruchamia mechanizmy nakłaniające do redukcji odpadów w każdym gospodarstwie.

     • zgred pisze:

      Aha, jeszcze taki sposób rozliczen zachęci do segregacji. Worki na niesegregowane będą wyraźnie droższe

     • aaa pisze:

      W jednym mieszkaniu mieszka 14 Ukraińców, ciekawe jak właściciel mieszkania będzie regulował należności za wywóz śmieci?

     • zgred pisze:

      @aaa oto dobry przykład bezsensu rozliczeń wg osób. W takim mieście jak Pruszków mieszka wielu słoików. Nie melduje się ich, nie liczy. Kto będzie zgłaszać jak nie musi.

 45. robot pisze:

  Qrwa mać ! Dobra zmiana, niech ją szlag. Niech się pokażą teraz pan prezydent i Sipiery, niech pokażą czy potrafią spojrzeć ludziom w oczy.

 46. PiS da pisze:

  wszystko sie zgadza..

  https://youtu.be/_u_FzReg184

 47. dsda pisze:

  do lasu i 0zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły