Staw w Brwinowie przejdzie rewitalizację

Brwinów

Urząd Gminy w Brwinowie ogłosił przetarg na przeprowadzenie rewitalizacji stawu w Parku Miejskim. To pierwszy etap inwestycji. Co obejmie?

Staw w Parku Miejskim im. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej w Brwinowie ma powierzchnię prawie 5 tys. mkw. W ubiegłym roku utrzymanie porządku powierzono pożytecznym bakteriom. W tym roku zdecydowano się na bardziej radykalne kroki – wschodnia część stawu będzie mechanicznie oczyszczona.

Etap I rewitalizacji podzielono na trzy zadania. Pierwsze – wydobycie osadu z dna oraz oczyszczenie stawu z połamanych drzew i gałęzi oraz wycięcie drzew zagrażających bezpieczeństwu. Muł wybrany z dna wykonawca powinien zdeponować w deponatorach.

Drugie – wprowadzenie nowych nasadzeń wg projektu pracowni projektowej Architriada z Pruszkowa. Przewidziano tutaj posadzenie 8 gatunków roślin. Będą to: tatarak zwyczajny, kosaciec wodny, krwawnica pospolita, oczeret jeziorny, pałka wąskolistna, grzybień, grążel żółty oraz turzyca zwisła. W sumie prawie 7,4 tys. sztuk roślin. Wykonawca będzie musiał także kontrolować stan roślin co najmniej dwa razy w tygodniu.

Ostatnie zadanie w ramach etapu I to aeracja zbiornika wodnego. Innymi słowy: napowietrzanie wody, co przyczyni się do prawidłowego poziomu tlenu w wodzie, zmniejszenia ilości glonów oraz ograniczenia nieprzyjemnego zapachu.

Wykonawcy mogą składać swoje oferty do 31 maja. O przebiegu inwestycji będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Staw w Brwinowie przejdzie rewitalizację”

 1. rijach pisze:

  Najważniejsza jest aeracja stawu, bez tego ciągle będzie nieporządek w stawie, bo jest on w tej chwili cuchnącą kałużą. Dobrze, że wreszcie pomyślano o tej inwestycji. Czas najwyższy.

 2. Wąski pisze:

  Manualne będą mieli super klimat nad stawem🙂

 3. Pan Wiktor pisze:

  Pewnie od początku swojego istnienia staw nie był modernizowany . Świetny pomysł ,bo przy niskim poziomie wody zapach jest niemiły .

 4. Janapisze pisze:

  Tak oczyścili że się stał brudny a już był czysty

 5. br pisze:

  Wokół stawu jest za dużo drzew i wszystkie liście lecą do stawu stąd taki syf.

 6. dsad pisze:

  zaorać ten syf i postawić w tym miejscu nowoczesne bloki, mamy wyż gospodarczy

 7. Brwinowianin pisze:

  A Żwirki i Wigury już jest zrobiona do końca, czy za 25 lat ?
  Niech Kosiński nie pozostawia rzeczy niedokończonych !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły