Startuje wielka termomodernizacja w Piastowie

Piastów

11 budynków wielorodzinnych na terenie Piastowa zostanie poddanych termomodernizacji. Umowy z wykonawcami poszczególnych zadań zostały już podpisane.

Rozpoczyna się duży projekt, który nosi nazwę: „Odnowa tkanki mieszkaniowej w mieście Piastów”. O sprawie pisaliśmy już niejednokrotnie. Urząd ogłosił 11 przetargów, a każdy z nich odpowiada konkretnemu budynkowi. Wszystkie postępowania zostały rozstrzygnięte. Ponadto podpisano już umowy z wykonawcami. Pozostało tylko czekać na rozpoczęcie prac.

Na czym polega inwestycja? – Zakres robót budowlanych i termomodernizacyjnych dotyczy w szczególności: fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stropów, dachów, stolarki drzwiowej i okiennej, instalacji: elektrycznych, wentylacyjnych, gazowych, CO, wodnych i kanalizacyjnych, rur spustowych, kominów, lokali wspólnych (korytarzy, pomieszczeń hydroforni, poddaszy, węzłów CO, itp.), docieplenia budynków – informuje piastowski magistrat.

Do termomodernizacji przeznaczono budynki w następujących lokalizacjach: al. Krakowska 70, ul. Gęsickiego 3, ul. Godebskiego 3a, ul. Godebskiego 3b, ul. Godebskiego 3c, ul. Leśmiana 3, ul. Ujejskiego 35, ul. Sienkiewicza 47, ul. Tuwima 4, ul. Moniuszki 8, ul. Bohaterów Wolności 26.

Na realizację tego projektu Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał miastu dofinansowanie w wysokości blisko 6,3 mln zł. Koszt całkowity to 7,5 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Startuje wielka termomodernizacja w Piastowie”

 1. Xd pisze:

  Patola to jest w tych komentarzach co nie którym w dupach się poprzewracało a co wy tak odrazu kupiliscie sobie mieszkanka ,a u mamusi i tatusia w komunalnym mieszkali albo w spółdzielczym nie wykupionym wracajcie tam z kad jesteście zapewne 3/4 komentujących są z jakiejś wiochy albo Bóg wie z kad i teraz wielcy Piastowianie się znaleźli żenada

 2. Tadeusz pisze:

  Komunistyczne miasto, to widać, słychać i czuć

 3. Zbyszek pisze:

  Ciekawe…jaka firmy, firma „wygrała” te prace…
  I kto jest ich właścicielem…

  Te inwestycje, wydawanie kasy…w naszym Piastowie…
  Tu nie dobrze się dzieje, nie dobrze…

 4. Staś pisze:

  Do Piastuna Anonima i inych im podobnym:
  Wolelibyście żeby Wam dać na piwko ???

 5. ToTylkoJa pisze:

  Dlaczego nadzoru nad inwestycjami nie prowadzi firma zewnętrzna? Później będzie jak w SM gdzie odstający nie przykręcony i niefachowo przyklejony styropian zagraża bezpieczeństwu? Czy też jak w SM do kontroli zostanie oddelegowana krawcowa?

 6. Piastun pisze:

  Głosy wyborców są bezcenne. Tylko dlaczego ja muszę do tego komunistycznego procederu dopłacać 😉

 7. Anonim pisze:

  komunalne znaczy niczyje – dlaczego mam płacić za patologie w tym kraju

 8. paca pisze:

  Za te pieniądze można by te budynki postawić od podstaw.

  • Q pisze:

   Chyba żartujesz? Za 7,5 mln zł co najwyżej dwie kamieniczki postawisz. A tu jest 11 wielorodzinnych budynków. Jak zwykle bałwan się ośmieszył hahahaha

   • paca pisze:

    Np. pierwszy adres. Powierzchnia całkowita ca 40 m. Ale takich durnych qqsiów jak ty może zmieścić całe rzesze. hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

   • Zed pisze:

    Potwierdzam hihii Jak zwykle bałwan się ośmieszył

    • paca pisze:

     Dwaj kretyni q i zyd nie mają pojęcia o czym piszą. Zapytaj prywatnego inwestora albo bezpośredniego wykonawcę ile się płaci za termomodernizację. A potem ile płaci miasto. Różnice są np dwukrotne. Tryb przetargowy wcale kosztu nie obniża. Pośrednicy zgarniają większość. Ale wy gnidy pewnie w tym uczestniczycie więc szczekacie tu.

 9. Waza pisze:

  I biedota będzie miała wyremontowane domki. Po co robić? Dom dostane, wyremontują, 500+ i inne zasiłki dostane a wy będziecie na mnie łożyć hihihihihi

 10. Anonim pisze:

  Jak na tym tle wygląda Pruszków? Czy dostaliśmy jakieś dofinansowanie? Ile budynków planuje się zmodernizować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły