Startuje nabór wniosków na „300+” czyli wyprawkę szkolną

Region

Już za dwa tygodnie rozpocznie się elektroniczny nabór wniosków o „300+”, czyli dofinansowanie wyprawki szkolnej dla uczniów. Podpowiadamy gdzie i na jakich zasadach można się o świadczenie ubiegać.

Po słynnym już „500+” to kolejne wsparcie dla rodzin z dziećmi. Zasady programu są proste. Każdemu uczniowi należy się 300 zł jednorazowego (w skali roku) dofinansowania na zakup artykułów szkolnych. – Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu – informuje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania będzie przebiegał na identycznych zasadach jak w przypadku „500+” i przez te same instytucje, czyli w zależności od danej gminy urząd miasta lub ośrodek pomocy społecznej. – Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie). Warto zauważyć, że gmina będzie wykorzystywać rozwiązania organizacyjne i teleinformatyczne, którymi posługuje się przy realizacji świadczenia wychowawczego „500+” – zaznacza resort.

Elektroniczny nabór wniosków rozpocznie się 1 lipca przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można składać dokumenty tradycyjną, papierową drogą.

Ze złożeniem wniosku warto się spieszyć. Te rodziny, które zrobią to w lipcu i sierpniu, otrzymają pieniądze do końca września. Wnioski, które wpłyną później będą rozliczone w ciągu dwóch miesięcy. Co ważne, nieprzekraczalny w tym roku termin na ubieganie się o dofinansowanie wyprawki to 30 listopada.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.