Startują prace na Komorowskiej i Pruszkowskiej

Region

Ważna informacja dla kierowców. Od 27 sierpnia zamknięty zostanie odcinek ul. Komorowskiej na odcinku od ronda w ul. Brzozowej do ul. Warszawskiej przy torach WKD oraz skrzyżowanie ulic Pruszkowskiej i Lawendowej.

Umowę z wykonawcą prac władze starostwa powiatowego w Pruszkowie podpisały w poniedziałek 19 sierpnia. Roboty ruszą zaledwie tydzień po podpisaniu umowy. Jednak dla kierowców będzie to oznaczać spore utrudnienia.

Ul. Komorowska na odcinku od ul. Brzozowej do ul. Warszawskiej będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazd został wytyczony przez ulicę Główną w Nowej Wsi oraz dw 719 oraz ul. Brzozową.

Przypomnijmy. W ramach prac remontowych dotyczących ul. Komorowskiej wykonane zostanie odwodnienie, remont nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników, poboczy wraz z wymianą podbudowy, krawężników i obramowań, a także przebudowa linii napowietrznej oraz oświetlenia ulicznego. W zakres prac budowlanych związanych z rozbudową ul. Pruszkowskiej wchodzi natomiast wykonanie korekty geometrii skrzyżowania ul. Pruszkowskiej z ul. Lawendową oraz budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ul. Pruszkowskiej. Zakres umowy dotyczy również budowy chodnika, ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego oraz odwodnienia. Prace mają zostać wykonane w ciągu 70 dni.

Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi z dotacji przekazanej przez gminę Michałowice.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Startują prace na Komorowskiej i Pruszkowskiej”

 1. ABC pisze:

  BRAWO za pomysł remontu. Całe wakacje na to były!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. gosc pisze:

  Koniec wakacji – pora zamknąć ważny dojazd; już widzę te korki w Nowej Wsi na Głównej. Gratuluję planowania.

  • none pisze:

   Dokładnie o tym samym pisałem pod artykułem dot. podpisania umowy na remont.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły