Start prac ciągle odkładany

Region

W naszym regionie miały powstać dwa ogromne parki rozrywki. Zamiast tego są puste tereny. Czy jest szansa, by któraś z inwestycji została zrealizowana?

Adventure World Warsaw i Park of Poland miały być największymi parkami rozrywki nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakładano, że przyciągną krajowych i zagranicznych turystów oraz inwestorów, a także zapewnią miejsca pracy lokalnej ludności i pomogą w rozwoju regionu. Oba parki miały zacząć działać odpowiednio w 2015 i 2016 r. Tymczasem dziś na inwestycyjnych terenach hula wiatr…

Adventure World Warsaw miał powstać pod Grodziskiem Mazowieckim. Na terenie parku przewidziano 25 rozmaitych atrakcji na pięciu wyspach tematycznych. Doszło nawet do oficjalnego rozpoczęcia budowy. Byli goście, plany, obietnice związane z nowymi miejscami pracy. Po symbolicznym starcie inwestycja stanęła w miejscu. I tak jest od trzech lat.

Inwestorzy twierdzą jednak, że AWW powstanie. – Mogę potwierdzić, że po burzliwym okresie rozpoczynamy działania restrukturyzacyjne. Trudno wykonać tak ogromny projekt, a podział będzie ułatwieniem. Dlatego chcemy dokonać rozbicia na 4-5 projektów. Rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami, aby doprowadzić projekt do skutku – mówi Peter Mulder ze spółki Adventure World Warsaw.

A co z Park of Poland w Mszczonowie? Miały tu powstać: tropikalna wyspa z basenem schowane pod rozsuwanym dachem, strefa galaxy z kompleksem zjeżdżalni oraz centrum relaksu z zabiegami spa. Tymczasem terminy startu prac są przesuwane są od lat.

Spytaliśmy więc inwestora, spółkę Global City Holdings, kiedy roboty ruszą. – Pracujemy nad projektem Park of Poland, ponieważ chcemy mieć pewność, że stworzymy miejsce dostarczające wyjątkowej rozrywki naszym gościom. Projekt Park of Poland obecnie jest w pierwszej fazie rozwoju – trwają prace związane z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń. Przewidujemy, że faza projektowa zakończy się około 18 miesięcy po tym, jak otrzymamy wszystkie pozwolenia. Park of Poland zaoferuje wiele form rozrywki dla gości. Będą to m.in. aquapark, park tematyczny, hotel. Pierwszym etapem będzie aquapark – powiedział nam Peter Dudolenski, dyrektor wykonawczy Global City Holdings.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.