Starostwo przyjazne dla osób niedosłyszących

Pruszków

W pruszkowskim urzędzie ustawiono pętlę indukcyjną. Urządzenie pomoże osobom niedosłyszącym skontaktować się z urzędnikami.

Z upływem lat słuch ulega osłabieniu. Niedosłuch jest wadą, która znacznie pogarsza jakość życia. Problemy ze słuchem mają jednak również coraz młodsi ludzie. Dla większości osób cierpiących na niedosłuch wizyta w instytucjach publicznych może być problematyczna. Dużym utrudnieniem z pewnością jest niezrozumienie słów wypowiadanych przez urzędników. Z myślą o osobach niedosłyszących urzędnicy starostwa wprowadzili system wzmacniający sygnał.

W pętli indukcyjnej zamontowany jest mikrofon, do którego mówi urzędnik. Osoby niedosłyszące mogą przełączyć przycisk w swoim aparacie słuchowym, który łączy się z urządzeniem wzmacniającym dźwięk. Dzięki pętli indukcyjnej można usłyszeć czysty dźwięk pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń.

Urządzenie znajduje się w Wydziale obsługi mieszkańców. Pętla jest przenośna, dlatego urzędnicy mogą ją swobodnie dostarczyć do wydziału, w którym znajduje się niedosłyszący petent.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Starostwo przyjazne dla osób niedosłyszących”

  1. //////////////////// pisze:

    W pełni zdrowy człowiek nie jest w stanie „skontaktować” się z urzędnikiem,
    więc po co obiecywać kontakt osobą niedosłyszącym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły