Starosta: jutro zamknięte zostanie przejście pod torami

Pruszków

Według informacji pozyskanych przez starostę powiatu pruszkowskiego, jutro zostanie zamknięte przejście podziemne na dworcu PKP w Pruszkowie. W zamian kolejarze wybudowali czasowe przejście naziemne.

Od jutra mieszkańcy Pruszkowa nie przedostaną się na drugą stronę miasta przy pomocy tunelu pod torami PKP. – Uwaga uwaga!! Dotarła dziś do mnie informacja, że od jutra w Pruszkowie zamknięte zostanie przejście pod torami na stacji PKP. W jego miejsce PKP Polskie Linie Kolejowe SA otwiera zgodnie z zapowiedzią przejście naziemne z rogatkami w okolicach starej kładki (wejście przez ekran około 30m dalej) Będę wdzięczny za udostępnianie tej wiadomości dalej! (pisownia oryginalna – przyp. red.) – poinformował za pośrednictwem Facebooka Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej. Artykuł na ten temat znajdziecie tutaj. Przypomnijmy. Przypomnijmy. Zamknięcie omawianego przejścia jest konieczne ze względu na planowane modernizacje. Fragment tunel trzeba będzie pogłębić i „zrównać” z wcześniej przebudowanym odcinkiem przejścia. Czemu nie można było tego wykonać podczas poprzednich prac związanych z linią dalekobieżną? Kolejarze tłumaczyli, że to były dwa osobne projekty (część tunelu przebiega pod linią dalekobieżną, a część pod linią podmiejską).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.