Staną przed sądem za znęcanie się nad rodzinami

Region

44-latek z Grodziska Mazowieckiego i 47-latek z Milanówka odpowiedzą za znęcanie się nad najbliższymi. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek funkcjonariusze z Milanówka zostali wezwani do jednego z domów na terenie miasta. Interwencja mundurowych zakończyła się zatrzymaniem 47-letniego Tomasz C. Mężczyzna wszczął awanturę, po czym z nożem w ręku ubliżał i groził pozbawieniem życia żonie i ojcu. Taka sytuacja trwała od kilku miesięcy. Mundurowi ustalili, że Tomasz C. wrócił z zakładu karnego, w którym spędził dwa lata za to samo przestępstwo. Sąd zastosował wobec 47-latka karę tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

W poniedziałek został zatrzymany 44-latek z Grodziska. Policjanci z ustalili, że mężczyzna znęcał się nad konkubiną. W trakcie rozmowy z poszkodowaną kobietą okazało się, że Jerzy R. od początku roku wielokrotnie bił ją, obrażał, nadmiernie kontrolował i zmuszał do obcowania płciowego. Pokrzywdzona zawiadomiła policję o danej sytuacji, gdy 44-latek po raz kolejny zabronił jej wyjść do pracy. Jerzy R. również usłyszy zarzut znęcania się nad bliską osobą.

Znęcanie psychiczne i fizyczne nad rodziną jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.