Stalowa zamknięta od poniedziałku!

Pruszków

Rozpoczęła się przebudowa ul. Stalowej w Pruszkowie. Droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu od poniedziałku (13 maja).

Ulica Stalowa zyska zupełnie nową nawierzchnię jezdni oraz chodników. Również wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i pojawi się nowe oświetlenie. Przebudowany będzie też przejazd kolejowy przez tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

– W związku z prowadzonymi pracami od 13.05.2019 r. obowiązuje całkowite wyłączenie z ruchu ul. Stalowej, pozostaje tylko obsługa posesji, a komunikacja miejska będzie miała zmienioną trasę – brzmi komunikat Urzędu Miasta w Pruszkowie.

Prace mają zakończyć się do 30 listopada tego roku.

Dodatkowe pieniądze
Zanim doszło do rozpoczęcia prac drogowych, urząd musiał najpierw dołożyć brakującą kwotę na przebudowę Stalowej, aby rozstrzygnąć przetarg. Na ten cel w budżecie zapisano „jedynie” 500 tys. zł, a oczywistym jest, że to było stanowczo za mało… – Jesteśmy po przetargu i kwota z przetargu znacznie przekracza 500 tys, to 5,8 mln zł. Dlatego potrzebujemy zwiększyć środki. Inwestycja obejmuje przebudowę nawierzchni, chodników, oświetlenia – mówił w trakcie kwietniowej sesji rady miasta Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Przebudowa Stalowej to niejako nawiązanie do inwestycji przeprowadzonej już przez pruszkowskie starostwo, czyli budowy ronda u zbiegu ul. Powstańców, Stalowej i Plantowej.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Stalowa zamknięta od poniedziałku!”

 1. Ad pisze:

  No prosze – niedawno słyszałem o tylko planach remontu Stalowej, a tu juz remont – a Działkową to najpierw trzeba po przetargu jeszcze projektowc prawie dwa lata, a później też nie wiadomo czy zrobią. W sumie Działkowa nie taka ważna: oswietlona, bezpieczne chodniki, wkrótce jedyny dojazd do tunelu, nie wspominajac, ze jak zamkna wiadukt, to Dzialkowa będzie jedyna przeprawą na drugą strone torów. Ale grunt, ze ważna Stalowa będzie zrobiona.

 2. Wilku Starszy pisze:

  Zburzyć te kamienice. Mieszkających tubylców przesiedlić na studzienną. Tutaj natomiast niech deweloper wybuduje mieszkania. Bedą mieszkać ludzie na poziomie. Miasto też uzyska zastrzyk pieniędzy ze sprzedaży ziemii oraz dzieki pracującym nowym mieszkańcom Pruszkowa.

 3. Mirosław katolik pisze:

  Zamknąć i nie otwierać tych patusów.

 4. Największy patus ze stalowej w sieci pisze:

  Niema co remontować, patusy w nocy wygryzą dziury w nowym asfalcie.

 5. Agnieszka pisze:

  Czytając te wypowiedzi, widać jakim jesteśmy narodem. Kilka osób w starych kamieniczkach są z patologii , dla was najlepiej wyrżąć całą ulicę. Chore, dla mnie jesteście w większości obłąkani nienawiścią.
  Wszystkiego dobrego, miłego dnia 🙂

  • Pan Owca pisze:

   Wiesz, że patusy mają taką siłę przebicia, że może być ich i trzech, a ty ze swojego nowego ‚apartamentu’ będziesz się bała z Dżesiką wyjść na spacer. Dlatego profilaktycznie. Ogrodzić płotem całą ulicę i kwarantanna.

 6. Pan Owca pisze:

  Jak dla mnie to mogą ją zamknąć już na zawsze i ogrodzić płotem. Zresztą podobnie jak cały Żbików. I prosić ludzi dobrej woli ewentualnie, żeby przez płot rzucali czasem jakiegos ogórka, czy paczkę papierosów.

  • Iwona pisze:

   To nie Żbików Panie Słoik, a poza tym gratuluję gruboskóry wiejski filozofie!!!

   • Pan Owca pisze:

    Moja tania Iwono. Trzy wtopy w krótkiej wypowiedzi. Psychologa to z ciebie nie będzie.

 7. Riki pisze:

  Pruszzzzzkow to jedna wielka wiocha i patologia

 8. ABC pisze:

  Od dziecka pamiętam jak ul. Stalowa była „polem bitwy” dla pruszkowskich firm budowlanych. Ile ona razy była naprawiana remontowana itd. tego nie zliczę. Podejrzewam że wywali się 6 mln. i to nie będzie ostatnia rozpierducha na tej ulicy.

 9. MARIA pisze:

  Dlaczego autobusy miejskie jezdza po Zbikowie tylko w jedna strone, moze ktos mi odpowie, zauwazylam ze postawi0ny jest znak porzystanku autobusowego za szpitalem kolejopwym w strone Piastowa no i oczywiscie z powrotem nie ma, takie cyrki moga byc tylko u nas ze ludzie jezdza autobusEM NA OKRAGLO

 10. Arek Gębicz pisze:

  Smaczku sprawie dodaje fakt, że wywalono prawie 6 baniek a połowa kamienic nie jest podłączona (i nie będzie podczas remontu) do magistrali ciepłowniczej. Wiele z tych kamienic nadaje się albo do bardzo kosztownego remontu, albo do zrównania z ziemią i odtworzenia. To oznacza ciężki sprzęt na tej ulicy i jej degradację podczas budowy + rozkopanie na 3 metry wgłąb, żeby podłączyć rurę z ciepłą wodą. Koordynacja prac, to jest magiczne słowo, którego w Magistracie nie znają od zmiany systemu w Polsce. Zarząd się zmienił, zasady pozostały. To Miasto ma po prostu pecha do ludzi na ważnych stanowiskach i piszę to, jako wyborca Makucha…

  • Anonim pisze:

   Warto byłoby przewietrzyć niektóre wydziały. Po inwestycjach widać, że wciąż panuje stare myślenie.

 11. Jaktak pisze:

  A czy można prosić, aby decydenci oprócz spojrzenia pod nogi rozejrzeli się trochę na boki i dostrzegli nareszcie piękno kamieniczek na ulicy Stalowej? Ukolorowanie jej, nadanie bajecznego wyglądu, ukwiecenie uczyni z niej najpiękniejsze miejsce w Pruszkowie. Młodzi pruszkowski artyści do dzieła.

  • Głos pisze:

   Hahahhaha, dopiero zacząłem czytać komentarze i już pierwszy idiota

  • chwila pisze:

   „nadanie bajecznego wyglądu” ulicy Stalowej w Pruszkowie?? Hahaha… chyba najlepszy żart dzisiejszego dnia! Dzięki, rozśmieszyłeś mnie!
   A czyje są te „kamieniczki” i kto w nich mieszka? I dlaczego jakoś do tej pory nikt z ich mieszkańców się nie kwapił do ukolorowienia i ukwiecenia? To wiele nie kosztuje i nawet ludzi niezamożnych, którzy tam mieszkają byłoby na to stać. Tyle tylko, że w tej okolicy każda świeżo malowana powierzchnia jest zabazgrana przez graficiarzy, a każdy przedmiot pozostawiony wolno, nieważne czy rower czy kwiatek, natychmiast znika.

   Kamieniczki… kiedyś to może były kamieniczki, a teraz, po dekadach zaniedbań to są rudery.

 12. Xd pisze:

  po co remontować ulicę największej patologii w pruszkowie? żeby jeszcze bardziej ją rozwalili? Bardziej debilinym pomysłem byłby tylko remont studziennej

 13. AvP pisze:

  Nareszcie 😄

 14. kazik pisze:

  może w końcu zrobią przystanki autobusowe w obu kierunkach a nie tylko w jednym

 15. Stalowa bez progów pisze:

  Dlaczego nie ma informacji, że Stalowa będzie mieć progi zwalniające? To kretynizm jakich mało. Nie dość, że ludzie w autobusach będą mieć niewygodę to jeszcze zawieszenia samochodów osobowych będą zużywać się szybciej nawet przy prędkościach zbliżonych do zera.

  • Głos pisze:

   Bardo dobrze, niestety tylko progi są skutecznym batem na Januszy za kierownicą!

   • chwila pisze:

    Progi są kretyńskie. Jest od nich tylko więcej spalin samochodowych. Są inne sposoby spowalniania ruchu, ale w tym mieście myślenie urbanistyczne (jeśli w ogóle jakieś jest) zatrzymało się jakieś 20 lat temu.

  • Albert pisze:

   Jeżeli będą progi to wyspowe, które autobus okracza z racji większego rozstawu kół i pasażerowie nic nie będą odczuwać. Takie progi są wymagane prawem na szlakach komunikacji miejskiej.

  • Agnieszka pisze:

   Progi zwalniające są przede wszystkim dla debili którzy jeżdżą 100/h po Stalowej

 16. Edyta pisze:

  No tak. Miasto ulice zrobi, a deweloper, który stawia na niej blok zaraz popsuje swoim ciężkim sprzętem i potrzebą różnych przyłączy 🙁
  Tak jak to się dzieje teraz na Lipowej…

  • Marta pisze:

   ale ma obowiazek doprowadzić drogę do stanu jaki był wcześniej czyli jak coś popsuje to będzie musiał naprawić.

   • h gn pisze:

    Jak kupisz sobie samochód, rozbijesz go i naprawisz, to dalej będzie on jak przed wypadkiem? Żadna, powtarzam, żadna jezdnia, która po częściowym zniszczeniu jest częściowo naprawiona nie odzyska już poprzedniej jakości.

   • chwila pisze:

    Ulica z nowiutką nawierzchnią zostaje pocięta w celu wykonania np. przyłączy. Aby dobrowadzić ją do „stanu jaki był wcześniej” trzeba by położyć na nowo całą nawierzchnię. Widziałaś kiedyś coś takiego?? Po skończonym remoncie zalewają dziurę najtańszym asfaltem byle było i w miarę ok wyglądało przy odbiorze A że za parę miesięcy zacznie się ten asfalt wykruszać i zrobią się dziury, to już nie ich broszka. Urzędnicy też to mają gdzieś, bo im się w papierach wszystko zgadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły