Sprawdź swoją wytrzymałość

Piastów

Wydaje się, że 12 minut to niewiele. Czy w tak krótkim czasie można się zmęczyć? Owszem. Każdy może się o tym przekonać podczas testu Coopera, który odbędzie się 30 kwietnia w Piastowie.

Po zimie trzeba wziąć się za siebie. Wielu z nas nieustannie to powtarza, jednak trudno wcielić słowa w życie. Często problemem jest nasza wytrzymałość, ale tu z ratunkiem spieszy nam test Coopera. Dzięki niemu każdy może określić poziom wytrzymałości. Test Coopera został opracowany w 1968 roku na potrzeby armii amerykańskiej i polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Uczestnik próby pokonuje kolejne metry, dzięki którym możliwe jest określenie jego poziomu wytrzymałości. Test Coopera stosuje się wśród sportowców.

Jednak 30 kwietnia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie każdy będzie mógł sprawdzić swoją wytrzymałość. Warto spróbować sił i sprawdzić, ile metrów jesteśmy w stanie przebiec w ciągu 12 minut. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w teście Coopera? Wystarczy się zapisać w dniu zawodów bądź też w szkole lub mailowo: mosir.piastow@op.pl.

Start testu został zaplanowany na godzinę 10.00. Impreza odbędzie się na boisku szkolnym w Piastowie przy ul. J. Brandta 22. Zmagania biegowe zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza wystartuje o 10.15 i zaprezentują się w niej osoby do 18 roku życia. Starsi stawią czoła testowi Coopera o 11.00.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników gadżety. Zwycięzcy mogą liczyć na puchary. Nie zabraknie również upominków dla najmłodszego i najstarszego uczestnika próby wytrzymałościowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.