Sprawdź czy dostaniesz dodatek osłonowy

Region

Rząd zatwierdził tarczę antyinflacyjną, która ma zniwelować rosnące ceny za energię, gaz i żywność. Sprawdź czy należy ci się dodatek osłonowy, a jeśli tak to w jakiej kwocie.

Dodatek osłonowy przysługuje osobom, których dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych. Celem wprowadzenia tarczy inflacyjnej jest wsparcie finansowe osób o niskich dochodach i zminimalizowanie negatywnych skutków rosnących cen.

Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego (kwota uzależniona od źródła ogrzewania):
– Jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400/500 zł przy założeniu że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych,
– Gospodarstwo 2-3 osobowe otrzyma 600/750 zł przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
– Gospodarstwo 4-5 osobowe otrzyma 850 zł/1062,50 zł przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
– Gospodarstwo 6 i więcej osobowe otrzyma 1150 zł/ 1437,50 zł przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę.

Warto zaznaczyć, że w przypadku dodatku osłonowego obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę”. To oznacza, że dodatek będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego. Kwota dopłaty będzie zmniejszana o kwotę przekroczenia. Minimalna kwota wypłacalnych dodatków osłonowych to 20 zł.

Wniosek można złożyć:
– elektronicznie za pomocą profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego
– wysyłając wniosek pocztą do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej
– złożyć osobiście w lokalnym ośrodku pomocy społecznej

Więcej informacji o dodatku osłonowym na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska: https://www.gov.pl/web/klimat
Wzór wniosku o dodatek osłonowy: Wzór_wniosku_o_dodatek_osłonowy_1.docx
Wskazówki, jak wypełnić wniosek o wypłatę dodatku osłonowego: Wskazówki_jak_wypełnić_wniosek_o_dodatek_osłonowy.pdf
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące dodatku: Pytania i odpowiedzi – Ministerstwo Klimatu i Środowiska – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Sprawdź czy dostaniesz dodatek osłonowy”

 1. pola pisze:

  Słoiki paszli do swojego Sochaczewa!

 2. olo pisze:

  Do roboty pruszkowskie kmioty a nie jęczeć, że mało!

 3. Anonim pisze:

  Netto

 4. zgred pisze:

  Pora zacząć zmieniać złe nawyki i propagować te zdrowe i oszczędne. W sypialni mam 17-18 stopni. Jak jest 19 nie mogę spać. Nie są to ” nights in white satin” ale z kołderką pod brodą. Śpi się lepiej, nie wysychają śluzówki i żyje dłużej.
  Znam ludzi którzy mają w domu nie więcej niż 16 stopni. Nie są młodzi ale sprawniejsi niż większość młodszych. Dotyczy to szczególnie posiadaczy własnych domów ogrzewanych prądem. Oszczędne gospodarowanie temperaturami ogranicza rachunki do zupełnie znośnych.
  Ale znam też „pogrobowców komuny” z wielorodzinnej zabudowy którzy pławią się w 24 stopniach. Mnie po kwadransie kleją się oczy w takim mieszkaniu. Obniżenie temperatury choćby o 1 stopień daje odczuwalne oszczędności. Pora aby zaczęto nakłaniać Polaków do zdrowej, niższej temperatury. W zimie chodzenie po mieszkaniu w gatkach to przesada.

 5. robot pisze:

  Polska to teraz takie stare palto. Łata na łacie i na tej łacie cery. A i tak pełno dziur. Trzeba sprawić żeby nie było b. niskich dochodów a nie mnożyć dodatki i urzędników. Jest kiepsko a Mateusz mnoży pomysły których nikt nie jest w stanie ogarnąć.

 6. ***** *** pisze:

  Pisowski Polski Ład naszego pólmuzga kaczora.
  Właśnie dostałem wypłatę pomniejszoną o 750 zł.
  A dyktator kaczor i pinokio premier obiecali że będę miał więcej z „Polskiego Ładu”
  Dodam tylko że mam umowy zlecenie.
  CIEMNY LUD TO KUPIŁ za misję ryżu

 7. Rx pisze:

  Te kwoty to brutto czy netto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły