Sprawcy wysadzenia bankomatu w Parzniewie zatrzymani

Region

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o wysadzenie bankomatów w różnych częściach Polski i poza jej granicami. Na swoim koncie mają oni m.in. zniszczenie urządzenia w Parzniewie.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w Gdyni. Kryminalni ustalili, że mężczyźni poruszali się mazdą CX-5. Między innymi ta wiedza doprowadziła ich do Gdyni, gdzie 46 i 55-latek mieszkali. Przy wsparciu tamtejszych antyterrorystów weszli do jednego z mieszkań, gdzie zastali jednego z podejrzanych. Drugi z mężczyzn ukrywał się na terenie jednego z kompleksów leśnych pod Gdynią i tam też został zatrzymany.

Policjanci zabezpieczyli zagraniczne tablice rejestracyjne, urządzenia służące do detonacji ładunków wybuchowych, reduktor gazu do butli gazowej oraz wiertła służące do nawiercania bankomatów. – W trakcie przeprowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń okazało się, że 46 i 55-latek mogą odpowiadać za włamanie w kwietniu tego roku do dwóch bankomatów w okolicach Warszawy, w Parzniewie i Mościskach. Wtedy, nieznani jeszcze policji sprawcy przy pomocy wprowadzonej do urządzenia rurki wpuszczali gaz, a następnie detonowali ładunek, wysadzając bankomat – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jak dodają policjanci, mężczyźni są również odpowiedzialni za podobne przestępstwa, do których doszło na terenie działania Komend Wojewódzkich Policji w Rzeszowie i w Lublinie. Niewykluczone, że mężczyźni mają również związek z włamaniami do bankomatów w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Olsztynie. To będzie przedmiotem prowadzonego dochodzenia. Policjanci ustalili ponadto, że mogli też działać w Czechach, Austrii, Słowacji i Słowenii.

55-latkowi zostały przedstawione trzy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 46-latek odpowie z jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Sprawcy wysadzenia bankomatu w Parzniewie zatrzymani”

 1. gmb pisze:

  reduktor gazu do butli gazowej – prawie jak by go z glockiem złapali 😉
  A taki reduktor to z 15 pln kosztuje i jest w każdym sklepie do nabycia…..i te wiertła.
  Nie no ale dobrze że ich złapali …

 2. Konik pisze:

  W Polsce nasi domorosli bandyci, janusze zbrodni staraja sie wysadzic bankomaty i nic im to nie daje,tymczasem w radiu jakis czas temu słyszałem ze we francij zatrzymali małolata z laptopem ktory podpioł sie do bankomatu , schakował i wypłacił kase,tyle tylko ze robił to w biały dzien i go przechodnie podkablowali.

 3. Szymek pisze:

  Gang olsena….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły