Sprawa budowy marketu w Komorowie. Mamy odpowiedź Lidla

Komorów

Wracamy do tematu budowy dyskontu jednej z dużych sieci w Komorowie. O plany związane z terenem na rogu ul. Sanatoryjnej i al. Starych Lip zapytaliśmy inwestora.

O kontrowersjach jakie budzi możliwość budowy Lidla na działce przy wjeździe do Komorowa od strony Pęcic informowaliśmy kilka dni temu. Część mieszkańców miasta-ogrodu zapowiada bojkot przedsięwzięcia. – Uważamy, że ta inwestycja nieodwracalnie zmieni Komorów, zaburzy ład przestrzenny miasta-ogrodu, spowoduje utrudnienia komunikacyjne przy wjeździe do Komorowa, wygeneruje dodatkowy ruch tranzytowy przez klientów Lidla, przyczyni się do upadku małych lokalnych sklepów – czytamy w ulotce kolportowanej przez mieszkańców.

Jak ustaliliśmy, formalnie właściciel dyskontów nie wykonał jeszcze żadnego ruchu w kierunku realizacji inwestycji na działce w Komorowie. Do starostwa powiatowego w Pruszkowie nie wpłynął konieczny do jej rozpoczęcia dokument, czyli wniosek o pozwolenie na budowę. Czy więc Lidl faktycznie zamierza postawić nowy sklep w miescie-ogrodzie? Spółka nie potwierdza, ale też nie zaprzecza. – Analizujemy możliwość budowy sklepu we wskazanej lokalizacji. Na tym etapie jest jednak zbyt wcześniej aby przekazać więcej informacji. Uprzejmie prosimy o kontakt w drugiej połowie roku – mówi nam Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Sprawę będziemy śledzić. Więcej na tem temat pisaliśmy tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.