Spotkanie z Krystyną Jandą

Milanówek

Wybitna aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, prozaiczka, felietonistka, piosenkarka a także mieszkanka Milanówka – Krystyna Janda – spotka się z mieszkańcami w bibliotece publicznej.

O dorobku artystycznym Krystyny Jandy można pisać książki. Na swoim koncie ma ponad 60 ról teatralnych i 50 filmowych! Była wielokrotnie nagradzana w Polsce, a także i na świecie. Rola w filmie „Przesłuchanie” przyniosła jej Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, zaś grając w „Zwolnieni z życia Waldemara Krzystka” zdobyła Srebrną Muszlę w San Sebastian. Jest też jedną z ulubionych aktorek Andrzeja Wajdy. Zagrała w wielu jego filmach m.in. „Człowiek z marmuru”, „Dyrygent”, „Człowiek z żelaza”, „Bez znieczulenia”. Aktualnie prowadzi dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr.

Oprócz aktorstwa Krystyna Janda uwielbia także pisać. Wydała już pięć książek! To właśnie jedna z nich – „Pani zyskuje przy bliższym poznaniu” będzie głównym tematem spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku, które odbędzie się już jutro (9 października). Krystyna Janda opowiada w niej Katarzynie Montgomery o swoich najważniejszych rolach życiowych i zawodowych. Czytając książkę możemy dowiedzieć się też o kulisach teatru, czyli o rzeczach wydawać by się mogło banalnych i przyziemnych aczkolwiek bardzo interesujących oraz często przejmujących. Jako widzowie nie mamy wstępu za „kotarę życia” artystów, a ta jest pełna miłości, przyjaźni, ale również i śmierci.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku mieści się przy ul. Sportowej 4.

Wstęp wolny!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.