Spotkanie w sprawie gazociągu

Raszyn

Planowany przebieg gazociągu Rembelszczyzna-Mory-Wola Karczewska stał się powodem protestów samorządów. Firma Gaz-System S.A. przedstawi zakres inwestycji podczas spotkania w Raszynie, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 12.00.

Włodarze Pruszkowa, Brwinowa, Piastowa, Ożarowa Mazowieckiego, Raszyna, Starych Babic, Lesznowoli, Michałowic i Nadarzyna uważają, że firma odpowiedzialna za inwestycję nie uwzględnia głosu samorządów. Pojawiły się zarzuty dotyczące pominięcia procedury konsultacyjnej.

Firma Gaz-System postanowiła przedstawić założenia inwestycji. 8 czerwca o godz. 12.00 w urzędzie gminy w Raszynie przy ul. Szkolnej 2A pojawią się przedstawiciele wykonawcy. – Z tego, co wiem to firma prowadzi takie spotkania w gminach, na terenie których ma przebiegać gazociąg. Teraz przyszła kolej na Raszyn. Na spotkaniu mają pojawić się przedstawiciele inwestora oraz projektanta – wyjaśnia Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

To także doskonała okazja dla mieszkańców, aby poznać planowany przebieg gazociągu Rembelszczyzna-Mory-Wola Karczewska oraz uzyskać wyjaśnienia. – Myślę, że mieszkańcy będą mogli zyskać wiedzę w tej materii. Dodatkowo podczas dyskusji pojawi się możliwość zadania pytań – mówi Kucharski.

Długość gazociągu ma wynieść 120 km. W 2015 roku rozpoczęły się prac projektowe, których zakończenie planowane jest w 2017 roku. Głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa dostaw gazu oraz podłączenie do systemu nowych odbiorców.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.