Sportowy festiwal w Grodzisku

Grodzisk Maz.

W marcu w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się „Festiwal SporToWy”. Organizatorami wydarzenia są studenci, którzy realizują projekt społeczny.

Oferta festiwalu jest bogata. Ten, kto zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu nie powinien narzekać na nudę. Głównym punktem festiwalu jest turniej futsalu, w którym udział weźmie osiem pięcioosobowych zespołów. Kobiety będą mogły nauczyć się podstaw samoobrony. Nie zabraknie również tańca, ćwiczeń fitnes, cardio tenisa oraz porad dietetyka. Na festiwal śmiało można przyjść z dziećmi. Najmłodsi będą mogli pobawić się w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku. Swoje umiejętności zaprezentuje Mateusz Wieteska, który karierę piłkarską zaczynał w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Jego talent dostrzegała Legia Warszawa, do której obrońca trafił w wieku 13 lat. Obecnie występuje w I-ligowym Dolcanie Ząbki.

„Festiwal SporToWy” to wydarzenie organizowane przez grupę studentów. Celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej. Skąd pomysł? – Idea zrodziła się dzięki olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, w ramach której naszym zadaniem jest wykonanie projektu społecznego. Zdecydowaliśmy się na sport, ponieważ jesteśmy obeznani z tematem. Przez różnorodność proponowanych zajęć chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do uprawiania sportu. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie – tłumaczy Kamil Sułkowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

13 marca mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli skorzystać ze sportowych atrakcji. „Festiwal SporToWy” wystartuje o godzinie 9.00. Jego zakończenie przewidziano na 19.00. Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ul. Westfala 3a.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.