Zwyciestwo na zakończenie

Na zakończenie rundy zasadniczej drużyna Matizol Lider Pruszków zmierzyła się z łódzkim ŁKS-em Siemens AGD. Pruszkowianki wygrały 57:53.

Już od pierwszych minut spotkania było wiadomo, że nie będzie to łatwy mecz. Gospodynie rozpoczęły starcie bardzo zdecydowanie wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Mimo tego Liderki zdołały odrobić stratę i ostatecznie to one wyszły na prowadzenie pod koniec tej odsłony meczu. Druga kwarta w wykonaniu łodzianek była jeszcze gorsza. Koszykarki ŁKS-u straciły wiele piłek i grały bardzo nieskutecznie. Tą sytuacje wykorzystały pruszkowianki, które wypracowały 18-punktową przewagę.

Po przerwie łodzianki wróciły do dobrej gry z początku spotkania. Szybko udało im się zniwelować stratę. W ostatniej odsłonie spotkania walka między drużynami odbywała się praktycznie kosz za kosz. Niewiele brakowało a to właśnie gospodynie świętowałby zwycięstwo w tym spotkaniu. Ostatecznie to jednak liderki odniosły triumf.

Już w najbliższy czwartek Lider zmierzy się w ćwierćfinale play-off z Lotosem Gdynia.

ŁKS Siemens AGD Łódź – Matizol Lider Pruszków 53:57 (14:17, 10:15, 16:14, 13:11).

ŁKS Siemens AGD Łódź: Oha 16, Losi 14, Sobczyk 12, Nowikawa 5, Rzeźnik 5, Kaja 1, Żurawliowa 0, Schmidt 0.

Matizol Lider Pruszków: Ross 15, Skorek 14, Bednarek 7, Denson 7, Chomać 6, Pułtorak 4, Koc 2, Hughes 2, Bednarczyk 0, Furdak 0, Cymmer 0, Antczak 0.