Zwycięstwo na początek

Znicz Basket Pruszków udanie zainaugurował nowy sezon rozrywek. Miejscowi koszykarze odnieśli pewną wygraną w spotkaniu z meritumkredyt Pogoń Prudnik w rozgrywkach I ligi koszykówki mężczyzn.

Podopieczni Marka Zapałowskiego stopniowo rozkręcali się. W pierwszej kwarcie doznali lekkiego szoku, gdyż rywale zaskoczyli ich dobrą grą i nie mieli kompleksów. Goście z Prudnika wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę, jednak gospodarze wcale nie mieli zamiaru się załamać.

W drugiej kwarcie Znicz wrócił na właściwe tory. Gospodarze narzucili swój styl gry, kontrolowali sytuację na parkiecie i odrobili straty, a na przerwę schodzili już z dwupunktowym prowadzeniem. Skuteczna gra w defensywie przyniosła efekt w postaci zwiększenia przewagi. Ostatecznie Znicz wygrał różnicą 18 punktów.

Najlepszym strzelcem zespołu z Pruszkowa okazał się Patryk Przyborowski, który zapisał na swoim koncie 16 punktów. Po 13 „oczek” rzuciło trzech koszykarzy: Damian Janiak, Filip Put i Damian Tokarski. Dla gości najwięcej punktów rzucił Grzegorz Mordzak – 17.

Znicz Basket Pruszków – meritumkredyt Pogoń Prudnik 80:62 (15:23, 24:14, 19:11, 22:14)

Znicz Basket: Przyborowski, Tokarski, Janiak, Put, Kordalski, Cechniak, Słupiński, Czosnowski, Szwed, Tarczyk
meritumkredyt Pogoń: Mordzak, Bogdanowicz, Nowakowski, Cichoń, Stalicki, Chmielarz, Leszczyński, Madziar, Moczulski, Kasiński