Znicz zgaszony w Lublinie

Nie udał się piłkarzom Znicza Pruszków wyjazd do Lublina. Podopieczni Artura Kalinowskiego przegrali z tamtejszym Motorem 2:4.

Mecz 15. kolejki grupy wschodniej II ligi piłkarskiej rozpoczął się od zdecydowanych ataków piłkarzy z Pruszkowa.  W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce próbował umieścić Arkadiusz Jędrych, ale jego strzał był niecelny. Później do głosu doszli gospodarze, którzy dobrą grę udokumentowali golem w 21. minucie spotkania. Z rzutu wolnego precyzyjnie zacentrował Piotr Klepczarek, a piłkę do bramki Mateusza Czarneckiego zapakował Radosław Kursa. Po tym golu zaczęła się nieco wyraźniej zaznaczać przewaga lublinian. W 30. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza nie wykorzystał Artur Węska, ale niespełna pięć minut później Karol Kostrubała zamienił na drugą bramkę dla Motoru rzut karny.

Druga część meczu źle rozpoczęła się dla zawodników Znicza, ponieważ już w 46. minucie na listę strzelców wpisał się Węska i było 3:0. 120 sekund później to jednak pruszkowscy piłkarze cieszyli się z gola. Rzut karny na bramkę zamienił bowiem Adrian Paluchowski. Przez większość czasu trwania drugiej połowy oba zespoły prowadziły dość wyrównaną grę. W 89. minucie piłkarze Motoru  zdobyli jednak bramkę na 4:1, a jej strzelcem był Damian Szpak. Wynik na 4:2 już w doliczonym czasie gry ustalił Daniel Kokosiński.

Po 15 spotkaniach Znicz Pruszków zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. W kolejnym meczu, 11 listopada podopieczni Artura Kalinowskiego podejmą Stal Stalowa Wola.

Motor Lublin 4:2 Znicz Pruszków (2:0)

Motor Lublin: Mateusz Oszust – Dawid Ptaszyński, Piotr Karwan, Łukasz Matuszczyk, Radosław Kursa – Vincent Kayizzi, Piotr Klepczarek, Bartosz Romańczuk (’60 Michał Ciarkowski), Karol Kostrubała, Damian Szpak – Artur Węska (’60 Ivan Jovanović).

Znicz Pruszków: Mateusz Czarnecki – Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Daniel Kokosiński, Michał Kucharski – Dawid Duda (’61 Michał Chrabąszcz), Maksymilian Banaszewski (’74 Paweł Bylak), Krzysztof Kopciński, Maciej Machalski, Marcin Rackiewicz (’85 Bartosz Niksiński) – Adrian Paluchowski.

Bramki: 21′ Kursa, 35′ Kostrubała (k), 46′ Artur Węska, 89′ Szpak – 48′ Paluchowski (k), 92′ Kokosiński.