Znicz Pruszków przerwał dobrą passę Sandecji

Niedzielny mecz pruszkowskiego Znicza z nowosądecką drużyną Sandecji zapowiadał się bardzo interesująco. Pruszkowianie pod wodzą trenera Grembockiego zaczęli grać coraz lepiej, a zespół z Nowego Sącza jeszcze nie przegrał w wiosennych rozgrywkach.

Pierwsza połowa spotkania na pruszkowskim stadionie rozgrywana była na przyzwoitym i dość wysokim poziomie. Przez 45 minut gospodarze przeważali na murawie. Pomimo tego nie udało im się wypracować stuprocentowej sytuacji. W doskonałej formie był Tomasz Felisiak, który trzykrotnie atakował bramkę Różalskiego zagraniami głową. Niestety zabrakło mu chyba odrobiny szczęścia. W odpowiedzi na dość mocny atak na swoją bramkę piłkarze Sandecji wykonali kilka strzałów z dystansu i z rzutów wolnych. Więcej niewykorzystanych okazji miał jednak Znicz.

O wiele lepiej wyglądała druga połowa. Już w 54 minucie kibice mogli podziwiać piękny strzał Zaborowskiego, który uderzał z 30 metrów. Choć piłka po dobrej interwencji bramkarza odbiła się od poprzeczki to sytuację wykorzystał Kamil Bliński, który ostatecznie umieścił piłkę w bramce zespołu z Nowego Sącza. Po stracie gola goście przejęli inicjatywę na murawie. Niestety nawet zacięta walka nie doprowadziła do wyrównania.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0 dla Znicza Pruszków. To właśnie nasz zespół doprowadził do przerwania dobrej passy Sandecji, która przez dziewięć kolejnych meczy nie odniosła porażki.

Kolejnym przeciwnikiem pruszkowskiej drużyny będzie zespół MKS Kluczbork.